Aplikacje dla dzieci

0
848

Jeśli mamy małe dziecko to nie można go odcinać całkowicie od elektroniki. Niektórzy rodzice tak robią, ale pamiętajmy o tym, że telefony to dzisiaj codzienność, dlatego jeśli ograniczmy w stu procentach dziecko od tego to będzie odstawało od reszty rówieśników, a tego przecież nie chcemy. Nikt nie mówi, że dziecko ma korzystać z aplikacji godzinami dziennie, bo takie przypadki się też zdarzają. Chodzi o to żeby wybrać takie aplikacje dla dziecka, które nie tylko zajmują mu czas, ale rozwijają jego umysł. Oglądnie byle, czego nie ma sensu, dlatego trzeba będzie zastanowić się nad tym, jakie aplikacje są popularne i co tam ma tak naprawdę być.

Mówimy tutaj o czymś prostym, ale bardzo rozwijającym. Mamy do wyboru wiele takich aplikacji gdzie dziecko gra, ale i poznaje całkowicie inny świat. Mogą to być puzzle, które dziecko będzie musiało dopasować. Bardzo popularne są gry, w których mamy postać pieska, kotka czy misia i trzeba dopasować ją do jednego z kilku obrazków. Dziecko musi myśleć, musi się zastanawiać, bo tylko wtedy ma szanse przejść na kolejny etap. Dziecko grając w gry musi nauczyć się koncentracji. Nie wszystkie dzieci mają z tym łatwo, bo patrzeć w ekran to jedno, ale coś łapać, coś wklejać i robić to w określonym czasie to całkowicie inna rzecz.

Dobrym rozwiązaniem będą gry, w których trzeba palcem przez labirynt doprowadzać pieska do wody albo kotka do mleka. To bardzo dobrze rozwija mózg i dziecko na pewno mając takie gry wiele z tego wyniesie. Zacznie rozwijać się znacznie szybciej, ale nie można mu dać grać w to cały dzień. Wszystko musi być dobrze wyliczone, a wtedy dziecko zyska na tym bardzo dużo. My rodzice musimy dziecku pokazać jak się w gry gra i jak się korzysta z dostępnych aplikacji.

Wybieramy to, co najlepsze dla naszego dziecka

Twórcy aplikacji cały czas pracują nad tym żeby powstawały nowe gry. Większość z nich działa na takiej samej zasadzie, ale dla dziecka naprawdę nic więcej nie trzeba. Jeśli będzie starsze to zacznie się interesować lepszymi grami, które będą dopasowane do jego poziomu inteligencji i rozwoju. Od czegoś trzeba przecież zacząć, dlatego dziecko musi próbować aż wreszcie mu się uda.

Elektronika zawojowała cały świat, dlatego nasze dzieci muszą z niej korzystać. Naszym zadaniem jest znalezienie ciekawych gier, które mogą się dziecku spodobać. Musimy tutaj uwzględnić również gust dziecka i to, czym się interesuje. Inne gry będą dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Wszystko można w bardzo łatwy sposób dopasować i wybrać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here