Bezpieczne gry dla dzieci

0
1098

Jeśli gry mają być bezpieczne dla naszych dzieci to dobieramy się do wieku dziecka. Jeśli dwulatkowi kupimy grę dla czterolatka to może zawierać wiele elementów bardzo małych, które dziecko włoży do buzi. Nie kupujmy czegoś na wyrost chyba, że są to ubrania. W przypadku gier trzeba przejść wszystkie etapy żeby można było dobrze grać. Nie da się przeskakiwać grupy wiekowej, bo dziecko będzie miało wtedy braki, a nie chcemy takiego rozwiązania. Na pewno bezpieczne gry to takie, które sami dobrze sprawdzimy. Przy graniu zawsze my będziemy, dlatego sprawdzamy jak dziecko się wtedy zachowuje i jak to wszystko ma wyglądać.

Do wyboru mamy wiele różnych gier, dlatego na pewno dla każdego z naszych dzieci się coś znajdzie. Producenci gier starają się wymyślać różne gry, które mogą przyciągać dziecko. Podczas grania dziecko uczy się rywalizacji i przegrywania. To drugie ma ogromne znaczenie. Nie dajemy dziecku zawsze wygrywać. Niestety, ale wielu rodziców właśnie tak robi, czego efektem są problemy w przyszłości.

Dziecko jest nauczone, że zawsze wygra, robi to często nieuczciwie omijając zasady, jakie ktoś tworzył. W życiu nie będzie można obchodzić wszystkiego, nie zawsze dziecko będzie wygrywało. Nie przygotujemy dziecka dobrze do życia i zacznie się swoimi porażkami załamywać. Tak to niestety wygląda w praktyce i kiedy się o tym dowiemy to będzie za późno na jakikolwiek krok z naszej strony. Pokazujemy dziecku jak wygrać, czasami odpuszczamy, ale nigdy nie robimy tego przez cały czas. To bardzo ważna zasada, którą trzeba wziąć do siebie.

Gry na telefonie i tablecie

W późniejszym czasie można dziecku zacząć załączać gry na telefonie albo tablecie. Im później to zrobimy tym będzie lepiej. Na początek niech dziecko korzysta z gier planszowych, bo one dobrze rozwijają wyobraźnie dziecka. To, dlatego wielu rodziców się na nie decyduje. Jeśli dziecko nauczy się grać w te gry to granie na komputerze też nie będzie skomplikowane. Do wyboru na tablety mamy różne gry podzielone na kategorie.

Znajdziemy tutaj różne grupy wiekowe, ale znajdziemy również możliwość odnalezienia gry dla dziewczynek czy dla chłopców. Są to proste, ale i bezpieczne gry. Sprawdzajmy zawsze gry sami czy nie zawierają przemocy. Dziecku jest to zbędne, wystarczy, że dużo przemocy jest w dzisiejszych bajkach. Dobieramy gry do zainteresowań, jakie mają nasze dzieci. Wtedy o wiele chętniej będą chciały w nie grać. Na rozwój działa to bardzo dobrze, ale gry nie mogą zajmować całego dnia, bo wtedy zaczną mocno szkodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here