Najskuteczniejsze metody utrwalenia makijażu

0
2072
Najskuteczniejsze metody utrwalenia makijażu

Która z nas nie marzy o trwałym makijażu? Mało kto jednak pamięta, że utrwalenie makijażu to po prostu jeden z kroków naszego codziennego makijażu. Przecież nikt nie chciałby, by jego starannie wypracowany make up zwyczajnie spłynął w ciągu dnia. Wszystkie kobiety bardzo się starają, by każdego dnia wyglądać najlepiej. Właśnie po to są im wszystkie akcesoria, dobrej jakości kosmetyki czy produkty do utrwalania makijażu.

Jak sprawić więc, by zapewnić sobie jak najlepszy wygląd całości wykonanego make upu? Zaczynamy od doskonałego przygotowania cery. Wypielęgnowana, nawilżona cera zdecydowanie lepiej przyjmuje wszystkie aplikowane produkty. Już samo to powinno sprawić, że utrzyma się on dłużej. Według makijażystek najdoskonalszym narzędziem utrwalania makijażu jest fixer. Niemal każdy makijaż pokazywany na Instagramie lub w filmiku znanej vlogerki kończy się momentem, kiedy na twarz nakładany jest fixer. Czasami wręcz wydaje się, że są one skąpane w tej utrwalającej mgiełce. Warto choćby obejrzeć filmiki Jeffrego Starra. Ta ikona świata makijażu uczyniła z używania fixera niemalże religię.

Po cóż jest więc taki fixer? Tego typu produkty mogą występować pod różną postacią. Czasmi mówi się po prostu o fixerze, innym razem to mgiełka, a jeszcze innym to spray. To tego rodzaju produkty zapewniają nam niewiarygodną pewność noszenia naszego wypracowanego makijażu. Czy taki produkt obciąża nasz make up? Otóż nie powinien. Nie tylko powinien być lekki i nie nieść ze sobą znamion obciążenia, ale po prostu powinien zapewniać nam prawdziwy komfort.

Najważniejsza zaletą produktów do utrwalania makijażu jest to, że one scalają wszystkie produkty nałożone wcześniej. Zamiast nieatrakcyjnej maski, uzyskujemy efekt nieskazitelnego wykończenia. Wszystkie pudrowe elementy łączą się nagle w idealną, naturalną całość. Wybierajmy produkty, które mają lekką i nielepiącą się konsystencję. Muszą szybko wysychać, ale – nie mogą przesuszać skóry.

Jak stosować fixer? Zawsze wstrząsamy pojemnik. Następnie spryskujemy makijaż mając zamknięte oczy, ale – co istotne – trzymamy fixer w odległości ok 20-25 cm od naszej twarzy. Zawsze czekamy do momentu zaschnięcia. I już – nasz idealny makijaż jest gotowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here