Odżywianie dziecka

0
627
Odżywianie dziecka

Dziecko to skarb w każdej rodzinie. Mimo, że opieka nad nim jest zawsze wymagająca i często powoduje nieprzespane noce to te małe brzdące wprowadzają do naszych domów wiele życia i radości. Jednak jak wiadomo o każdy skarb trzeba dbać, w szczególności jeśli jest to żywy skarb. Rodzice zawsze chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, ale to nie jest takie proste zadanie. Przy opiece nad dzieckiem wiele rzeczy jest skomplikowanych i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na niektóre pytania, bo jak wiadomo każde dziecko jest inne i każdy organizm reaguje inaczej. Mimo to porady ekspertów są na wagę złota, gdyż wciąż jest to najlepsze źródło wiedzy i doświadczenia dla młodych rodziców.
Wielu z tych młodych ludzi, gdy ich dziecko rośnie, zastanawia się jakie produkty dla 9 miesięcznego dziecka są najlepsze, by nasza pociecha zdrowo rosła. W tym wieku dieta malucha powinna być powoli coraz bardziej urozmaicana, gdyż w tym wieku zaczyna ono jeść coraz więcej i staje się coraz bardziej świadome otaczającej go rzeczywistości. Najważniejszym punktem w jadłospisie takiego młodego człowieka wciąż powinno być mleko. Oczywiście najlepszym wyborem jest mleko matki, jednak jeśli to nie wystarcza, lub dziecko niechętne ssie pokarm z piersi matki, wtedy mleko modyfikowane również zdaje egzamin. Warto jednak przed podaniem mleka zmodyfikowanego skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. On najlepiej doradzi co jest najlepsze dla dziecka w danej sytuacji. W diecie takiego malucha powinny już znajdować się kaszki. Taki posiłek powinien być podawany przynajmniej raz dziennie – na śniadanie, albo wieczorem na kolację.
Co do pory obiadowej ważnym elementem jadłospisu powinny być zupki. Oczywiście pełnowartościowe, czyli zawierające warzywa oraz trochę mięsa. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby to mięso było chude i odpowiednie dla naszej pociechy. Żeby dziecku szybko nie znudziły się zupki to dla odmiany można podawać mu papkę warzywną z dodatkami mięsa. Oczywiście wedle uznania mięso można zastąpić rybą, a nawet jest to zalecane przez niektórych ekspertów, by raz w tygodniu podawane dziecku mięso, było mięsem z ryby, gdyż zawiera ono ważne dla prawidłowego rozwoju organizmu, kwasy omega 3.
Na deser spokojnie można wprowadzić kisiel owocowy, a nawet same owoce, gdyż są one dobrym źródłem witamin. A przecież każdemu z nas zależy na tym, by nasze skarby chorowały jak najrzadziej. Dodatkowo do diety dziecka można spróbować dodać jogurty, serki, a nawet kefiry, czy chrupki kukurydziane Oczywiście nic na siłę i jeśli dziecko czegoś nie lubi, to nie starajmy się wymusić by to jadło, tylko spróbujmy dany składnik, lub posiłek, zastąpić innym. Co więcej, nie można również zapominać o jajkach, które powinny być podawane mniej więcej 3 razy w tygodniu, a przynajmniej niech to będzie same żółtko.
Jednak to wszystko niech dzieje się stopniowo. Należy pamiętać, żeby nie robić nagłych zmian, tylko stopniowo przyzwyczajać dziecko do zmian, a także dobrać posiłki tak, by dziecko było zadowolone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here