Pierwsze jedzenie dla dziecka – smak ma znaczenie

0
168
Pierwsze jedzenie dla dziecka - smak ma znaczenie

Rodzice są odpowiedzialni za to, co znajdzie się na talerzu dzieci. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio przygotować swoją wiedzę na temat całego rozszerzania diety dzieci. Jest to bardzo istotne, gdyż wpływa na dalszy prawidłowy rozwój oraz swoiste zasmakowanie w jedzeniu.

Właściwa forma podania
Pierwsze jedzenie dla dziecka warto podawać, kiedy to maluch już siedzi i śmiało można go posadzić we właściwie dostosowanym foteliku do karmienia. Na tacce można wtedy umieścić to, co się przygotuje. Warto zacząć od serwowania pojedynczych warzyw, m.in. marchewki, brokuła, ziemniaka w swojej naturalnej postaci – kroimy je w słupki bądź dzielimy na mniejsze różyczki tak, by były wygodne w trzymaniu. Następnym krokiem są owoce, które podobnie do warzyw warto podawać tak, jak wyglądają. Co ważne: dziecko będzie się często bawiło jedzeniem, co jest naturalnym procesem poznawczym. Poznawanie struktury, a także sprawdzenie grawitacji niech nie spędza snu z powiek rodziców. Cierpliwość jest tu zatem niezbędna. Nieraz zdarzy się, że dziecko nic nie zje, ale podanie tego samego za jakiś czas może okazać się smakołykiem pod niebiosa.

Pierwsze jedzenie dla dziecka – poznawanie tego, co nieznane
Maluchy wszystkiego muszą spróbować. Eksploracja otoczenia jak i jedzenie, które jest naturalną funkcją – muszą zostać po prostu doświadczone. Pierwsze jedzenie jest ważnym krokiem do tego, by dziecko zjadało wartościowe posiłki w przyszłości. Dzięki temu, że będziemy cierpliwi i spokojni – maluszek może zostać znawcą wielu smaków. Wspólne posiłki, a także posiadanie na talerzu rodziców tego samego – jeszcze bardziej zwiększy apetyt. Rozpoczynając od śniadania zawierającego kaszkę i owoce, a później zdrowe pieczywo, czy też własnoręcznie przygotowane musli – można rewelacyjnie wdrożyć odżywianie także w swoim dorosłym życiu.

Wartość jedzenia
Przy kupowaniu wszelkich produktów warto zwrócić uwagę na ich pochodzenie. Im mniej przetworzone produkty, tym zdrowiej dla brzuszka maluszka. Z kolei jeśli zdarzy się kupowanie gotowych posiłków w słoiczkach dla dzieci – to wybierajmy te posiadające wszelakie atesty. Żywność ekologiczna i popularne bio są już dostępne na wysoką skalę, toteż jajka kupowane u lokalnego gospodarza, czy też warzywa i owoce ze sprawdzonych źródeł – będą miały wpływ na zdrowie.

Urozmaicanie diety
Tak jak dorosłemu, tak i dziecku warto przygotowywać rozmaite posiłki. Kiedy nasza pociecha pozna już pojedyncze warzywa i owoce, można następnie łączyć je w ciekawe dania. Przepisów jest całe mnóstwo, wobec czego szybko się znajdzie to, co może przypaść do gustu. Intuicja dodatkowo podpowie, czy dziecko lubi delikatne smaki, czy też jest rozsmakowane w bardziej wyrazistych daniach. Pamiętajmy, by zawsze mieć cierpliwość, i że nieraz przyjdzie nam się spotkać z lecącym burakiem, czy też nieustająco upadającym jabłkiem. Do uzyskania maksymalnej wygody, jak i uniknięcia pełnego zabrudzenia przydadzą się wszelkie akcesoria: fartuszki, łatwe do czyszczenia tacki i miseczki. Smacznego dla wszystkich małych rozpoczynających wycieczkę po tym, co do tej pory było nieznane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here