Piosenki dla dzieci po angielsku

0
1730
piosenki dla dzieci po angielsku

Normą stało się już uczenie języka angielskiego nawet najmłodszych dzieciaczków. Zajęcia umożliwiające im zdobycie tej bardzo cennej w dzisiejszych czasach umiejętności organizowane są już nie tylko w szkołach, ale coraz częściej także i w przedszkolach czy nawet żłobkach. Rodzice zapisują na nie swoje pociechy i wiedzą, że w taki sposób zapewniają im łatwiejszą przyszłość, ale muszą również pamiętać o tym, że samodzielna praca z dzieckiem w domu jest równie ważna.

Same zajęcia szkolne czy przedszkolne mogą po prostu nie wystarczać, zwłaszcza jeśli maluch z jakiś powodów ma trudności z przyswajaniem nowej wiedzy i uczy się wolniej od swoich rówieśników. A nauczyciel czy przedszkolanka musi podążać za swoim programem nauczania. Gdyby chciał czekać na to, aż wszystkie maluszki przyswoją piosenki dla dzieci po angielsku, najprawdopodobniej nie zdążyłby im wszystkiego pokazać, przez co sam otrzymałby naganę od swojego szefa.

Rodzic musi zatem pracować ze swoją pociechą także i w swoim domu. Taka nauka bywa zresztą bardzo przyjemna i staje się też pretekstem do spędzenia czasu z maluszkiem. Dziecko traktuje ją jak zwykłą zabawą, a uczy się zupełnie przy okazji. Dzięki temu na efekty edukacji nie trzeba długo czekać czy jakoś specjalnie się trudzić, by je osiągnąć.

Kiedy warto rozpocząć naukę języka angielskiego?

W jakim wieku można zacząć wprowadzać u swojego dziecka ten drugi obcy język, by ono się w tym wszystkim nie pogubiło i nie zaczęło go mylić ze swoją mową ojczystą? Jeszcze do niedawna sądzono, że taką naukę powinno się rozpoczynać dopiero w szkole podstawowej. Zajęcia z języka angielskiego rzadko kiedy organizowano w przedszkolach, a nikt nie pomyślałby nawet o tym, by przygotowywać je dla kilkulatków czy kilkumiesięcznych szkrabów w żłobkach. Dziś jest to jednak norma.

piosenki dla dzieci

Nawet jeśli dzieciak tylko raz w tygodniu ma okazję porozmawiać ze swoją panią po angielsku lub posłuchać piosenek w tym języku, momentalnie to wszystko zapamiętuje. Nauka jest najłatwiejsza właśnie w tym pierwszym okresie życia. Sami zresztą dobrze o tym wiemy – pamiętamy, że gdy jeszcze chodziliśmy do szkoły, mogliśmy zarywać noce i przeciągu paru godzin przygotować się do trudnego sprawdzianu.

Teraz natomiast zdobycie takiej samej wiedzy zajęłoby nam przynajmniej o tę godzinę dłużej, bo nasz umysł nie jest już tak sprawny i młody, by bez trudu wszystko zapamiętywać. Pamiętajmy więc, że im wcześniej nasze dzieci zaczną uczyć się języka angielskiego, tym lepsze efekty osiągną. Przywykną do tej obcej dla niej mowy i później będą mogły już tylko kontynuować swoją edukację. Kiedy zatem powinna się ona rozpocząć? Otóż już w samym przedszkolu.

To właśnie kilkulatki mają bowiem niesamowitą naturalną zdolność do wykorzystywania niemalże wszystkich części swojego mózgu. Dzięki temu mogą błyskawicznie zapamiętywać nowe informacje i uczyć się bez żadnych trudności – praktycznie bez wysiłku. Jeżeli zachęcimy swojego szkraba do nauki języka angielskiego już na etapie wychowania przedszkolnego, pozwolimy mu na spokojnie oswoić się z tym językiem. Dziecko będzie mogło się z nim osłuchać i się do niego przyzwyczaić.

Puszczając mu regularnie piosenki dla dzieci po angielsku, uczymy je podświadomie prawidłowej wymowy różnych słówek. Nawet jeśli nasz szkrab początkowo nie jest w stanie ich powtórzyć, samoistnie łapie prawidłowy akcent, który w języku angielskim jest na wagę złota. Nie martwmy się natomiast o to, że jeśli nasze dziecko zacznie zbyt wcześnie uczyć się angielskiego, może pomylić ten język ze swoim językiem ojczystym. Nigdy tak się bowiem nie dzieje. Na pewno nie dojdzie do takiej sytuacji, że podczas rozmawiania z nami dziecko nagle zacznie włączać do rozmowy słówka w języku angielskim. A jeśli to zrobi – zrobi to w pełni świadomie.

po angielsku

Same zajęcia szkolne czy przedszkolne mogą jednak nie wystarczać

Teoretycznie moglibyśmy zapisać swoją pociechę na dodatkowe lekcje prywatne, ale takie korepetycje będą dla niego dość obciążające i wcale nie są aż tak niezbędne. Sami kontynuujmy rozpoczętą w szkole naukę w swoim domu. Nie musimy nawet znać doskonale języka angielskiego, aby uczyć się ze swoim maluszkiem.

Zacznijmy od wyszukania w sieci piosenek w tym języku. Pokażmy dziecku rytmiczne i energiczne piosenki dla dzieci po angielsku i puszczajmy mu je regularnie. Malec sam zacznie z czasem powtarzać zasłyszane słówka. Będzie śpiewać razem z grającą kapelą i podświadomie zacznie się po prostu uczyć. Na tym powinna polegać nauka języka angielskiego. Musi łączyć w sobie zabawę z czystą edukacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here