Problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka

0
784
Problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka

Która mama nie wie, czym są problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka? Niestety, dzieci często mają spore kłopoty z nauką jedzenia i trzeba poświęcić mnóstwo czasu i energii, aby zaczęły sobie z tym radzić. Rodzice często już tracą cierpliwość, gdyż problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka mogą być bardzo irytujące! Najgorsza jest dla wielu mam sytuacja, kiedy dziecko nie chce niczego próbować i nie ma zupełnie apetytu. Jak zachęcić je do jedzenia? Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednią atmosferę przy karmieniu. Problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka często są powodowane tym, że mamy są zestresowane lub zdenerwowane, a dziecko bardzo szybko wyczuwa te emocje i staje się niechętne do jedzenia.
Jeśli dziecku nie smakuje określony składnik, warto spróbować go podać znowu za jakiś czas. Być może minie wiele prób, zanim maluch zaakceptuje nowy smak. Niestety, mamy muszą nieraz wykazać się ogromną cierpliwością – problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka mogą trwać nawet przez kilka miesięcy! Z reguły małe dzieci nie są wybredne i chętnie próbują nowych smaków, ale zdarzają się wyjątki, które potrzebują poświęcenia mnóstwo czasu i energii, zanim przekonają się do stałych posiłków.
Problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka mogą wynikać także z tego, że rodzice zbyt szybko chcą wprowadzać nowe posiłki do diety malucha. Tak naprawdę, przez pierwsze pół roku nie potrzebuje on niczego więcej prócz mleka mamy! Nieco inaczej jest z dziećmi karmionymi sztucznie, które powinny zacząć jeść stałe posiłki odrobinę wcześniej.
Co zrobić, aby problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka nie dały się tak rodzicom we znaki? Warto pamiętać o tym, aby niczego nie robić na siłę. Dietetycy zalecają, aby niemowlę zaczęło próbować nowych posiłków około 5,6 miesiąca życia, ale to nie znaczy, że wszystkie dzieci tak muszą. Być może nie odczuwają jeszcze potrzeby, aby jeść coś nowego i mleko w zupełności im wystarcza. Jeśli dziecko nie chce jeść, należy cierpliwie próbować każdego kolejnego dnia. Jeśli maluchowi nad l nie smakuje określony składnik, być może warto spróbować z innym produktem?
Częstym błędem rodziców, który może powodować problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka, jest podawanie dziecku potraw z przyprawami. Układ pokarmowy niemowlaka może nie akceptować soli czy ziół, które rodzice dodają do posiłków dla malucha. Należy pamiętać koniecznie o tym, aby wszystkie potrawy podawane dziecku w pierwszych miesiącach, były jałowe. Inaczej, mogą pojawić się problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka. Maluch może nie akceptować naturalnego smaku warzyw czy owoców i w konsekwencji nie będzie ich chciał jeść. Używanie przypraw jest zupełnie zbędne na tym etapie, mimo że rodzicom może się wydawać, że takie posiłki nie są wcale smaczne!
Problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka mogą być dla rodzicom powodem irytacji i denerwowania się. Najbardziej przeżywają to mamy, które martwią się, czy dziecko będzie prawidłowo się odżywiać. Jeśli rodzice będą cierpliwi i konsekwentnii, problemy z rozszerzaniem diety niemowlaka powinny zniknąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here