Gotowe posiłki w diecie niemowlaka

0
614
Gotowe posiłki w diecie niemowlaka

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem bogatej oferty spożywczej skierowanej do świeżo upieczonych mam. Aby ułatwić im życie i zaoszczędzić czas, producenci obiecują najwyższą jakość i niezawodność. Każda kobieta, która zajmuje się maluchem, w końcu staje przed dylematem, czy skorzystać z tej nęcącej propozycji czy stać na straży tradycji. Sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Obserwator z zewnątrz mógłby stwierdzić, że to prosta decyzja: kupuję gotowce lub gotuję samodzielnie. Ale, w naszym dość jeszcze tradycyjnym społeczeństwie, często sądzi się, że karmienie dziecka posiłkami ze słoiczków, jest objawem matczynej ignorancji. Powszechne jest przekonanie, że tylko domowe jedzenie, przygotowane na bazie świeżych produktów, z sercem i poświęceniem, będzie tym właściwym, zdrowym i niezbędnym dla malucha. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, jednak serwowanie dziecku gotowych posiłków nie jest w żadnym razie ani niczym złym, ani tym bardziej- niezdrowym. Obie możliwości posiadają zarówno szereg plusów, jak i minusów.

Wprowadzanie słoiczków do diety niemowlaka wiąże się oczywiście z ogromną wygodą. Po pierwsze, młoda mama może zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jedyne co musi zrobić, to wybrać ze sporej puli możliwości, co i kiedy chce podać swojemu dziecku. Jest to niewątpliwie plus, ponieważ gotowanie domowych posiłków jest bardzo czasochłonne. Samo zaopatrzenie się w produkty niezbędne do przygotowywania posiłku dla małego smakosza jest wyzwaniem. Wiadomo, że w przypadku dziecka, trzeba poświęcić znacznie więcej czasu na selekcję produktów, niż w przypadku gotowania dla dorosłych domowników. Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o żmudne opracowywanie jadłospisu- wymyślanie poszczególnych posiłków, a następnie komponowanie z nich, odpowiednio zbilansowanego i atrakcyjnego dla malca menu, bywa karkołomnym zadaniem.

Słoiczki zdecydowanie ułatwiają tworzenie dziecięcego jadłospisu, ponieważ oferują gotowe, pełne dania, dodatkowo opatrzone odpowiednimi informacjami o ich przeznaczeniu. Na każdym słoiczku znajdziemy dane, dotyczące wieku dziecka, dla którego jest przeznaczony posiłek. Możemy wybierać pomiędzy rozmaitymi daniami obiadowymi, deserami oraz przekąskami. Przekrój smaków i tekstur jest ogromny. Przygotowywanie tak wymyślnych posiłków w domu, byłoby na pewno dość uciążliwe. Szczególnie, że dla malucha raczej nie gotujemy na zapas i nie przechowujemy niedojedzonych resztek. Zatem, wprowadzanie słoiczków do diety niemowlaka, możne być dobrą alternatywą dla domowych posiłków. Tym bardziej, że o jakość tego typu produktów nie należy się absolutnie obawiać.

Mankamentem gotowych dań jest natomiast ich cena. Za niewielki słoiczek musu z jabłka trzeba zapłacić nawet 3 zł. Ten sam deserek można przygotować w domu za dosłownie parę groszy. Warto pomyśleć o kompromisie i zdecydować się na włączenie słoiczków do jadłospisu dziecka, jako dodatku do domowych posiłków. Nadal będzie to znaczne ułatwienie, ale zdecydowanie bardziej ekonomiczne i korzystne dla dziecka. Ponieważ zapewnimy mu jeszcze większą różnorodność menu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here