Dlaczego czapka wiosenna dla dzieci to dobry wybór?

0
1460

Wiosna to jeden z najprzyjemniejszych okresów w ciągu roku, przyroda budzi się do życia, a w nas powstaje ogromne pragnienie przebywania na świeżym powietrzu, spacerów w ogrzewających promieniach słońca. W takie dni dobór odpowiedniej garderoby nie jest prosty, rano na dworze panuje jeszcze zimowy chłód, a wczesnym popołudniem zaczyna być już dość ciepło i mamy ochotę zrzucać cieple kurtki i czapki. Jak zatem ubrać odpowiednio malucha, aby w tym okresie nie doprowadzić do jego przegrzania, ani tym bardziej do przewiania? Jaką czapkę wybrać, aby była odpowiednia na tą porę roku? Zainspiruj się naszym krótkim poradnikiem i z sukcesem przebrnij przez niezliczone w ofertach czapki wiosenne dla dzieci.

Najważniejszy jest materiał

Szukając odpowiedniej czapki dla naszego malucha, musimy zdać sobie sprawę z kilku ważnych cech, które powinna posiadać taka czapka. Po pierwsze zwróć uwagę na materiał. Najlepsze są czapki wykonane z bawełny, ponieważ jest to naturalny materiał, stosunkowo dość cienki, lekki, a także oddychający. Świetnie też sprawdzą się cienkie czapeczki z wełny, są bardzo wygodne i wyglądają niezwykle efektownie. Jednakże należy pamiętać, że zawarta w wełnie lanolina jest bardzo silnym alergenem i może powodować alergie skórne u naszego dziecka objawiające się przede wszystkim wysypką, swędzeniem i zaczerwienieniem. Kolejnym materiałem godnym uwagi jest polar, to w 100% sztuczna tkanina, ale nie powodująca alergii, miękka i oddychająca, dzięki czemu główka dziecka się nie przegrzewa.

Model i krój też ma znaczenie

Krój czapki ma ogromne znaczenie dla komfortu noszenia. Przede wszystkim czapka nie powinna ściśle dolegać do główki dziecka. Lekko luźniejsza pozwoli skórze oddychać i lepiej zapewni ciepło niż taka ściśle dolegająca. Należy tylko się upewnić czy czapka nie zjeżdża dziecku na oczy, bo wtedy będzie ona malcowi przeszkadzać i będzie ją częściej ściągał. Dla najmłodszych ciekawym rozwiązaniem chroniącym przed ściąganiem jest wybór czapki wiązanej pod szyją, lub zapinanej na napy albo rzepy. Zachowując te kryteria, na pewno uda nam się znaleźć idealną wiosenną czapkę w ofercie typu https://www.sklep.kochamczapki.pl/!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here