Gokarty na pedały – świetny prezent dla każdego dziecka!

0
1219
gokart na pedały

Rodzice najczęściej reagują niepokojem, gdy wydaje się im, że ich pociechy nie mają wystarczającej ilości ruchu. Codzienna aktywność sportowa to niezbędny składnik prawidłowego rozwoju dziecka, jednak liczba szkolnych zajęć niekiedy sprawia, że nie jest łatwo znaleźć dodatkową godzinę czy dwie, by zapisać dziecko na treningi. Dobrym rozwiązaniem może być zakup zabawki, która przypadnie dziecku do gustu, a jednocześnie będzie pełnić funkcję przydatnego urządzenia treningowego – gokarty napędzane siłą mięśni są tu doskonałym przykładem.

Gokarty na pedały – podstawowe informacje

Tego rodzaju pojazdy to nowoczesna, przyjazna dla maluchów wersja tradycyjnych gokartów. Prowadzenie ich jest dla dzieci w wysokim stopniu bezpieczne – nigdy nie osiągną zbyt dużej prędkości, jako, że zależy ona od wkładu energetycznego dziecka. To także dużo mniej ryzykowny sposób na spędzenie wolnego czasu, niż choćby jazda na rowerze. Prowadzącemu gokart dziecku nie grozi upadek czy destabilizacja podczas jazdy, dlatego też gokarty na pedały polecane są szczególnie dla dzieci młodszych, już od wieku 2 lat wzwyż.

Każdy gokart na pedały posiada cztery optymalnie rozstawione koła, komfortowe, szerokie siodełko, które nie męczy dziecka oraz kierownicę, za pomocą której maluch steruje pojazdem. W większości modeli istnieje możliwość regulacji wysokości siodełka oraz kierownicy, co sprawia, że ta fantastyczna zabawka może rosnąć wraz z dzieckiem, stanowiąc źródło radości przez wiele lat. Szeroki rozstaw kół powoduje, że gokarty nie sprawiają problemów na zakrętach – pojazd stabilnie i pewnie trzyma się drogi, niezależnie od nawierzchni.

Gokarty na pedały – dlaczego to dobry pomysł?

Współczesnym dzieciom bez wątpienia nie brakuje rozrywek, jednak duża część z nich ze świata rzeczywistego przeniosła się do Sieci. Oczywiście, możliwość korzystania z Internetu czy edukacyjnych aplikacji na smartfona może przyczynić się pozytywnie do rozwoju dziecka, jednak przewaga tych zajęć nad tradycyjnymi zabawami poza domem słusznie skłania rodziców do zastanowienia. Własny gokart na pedały to sprzęt tak przyjemny w użytkowaniu, że bez problemu skłoni malucha lub nieco starsze dziecko, by porzuciło świat wirtualny i zajęło się sportem na łonie natury.

Ze względu na niskie ceny pojazdów oraz szeroką dostępność różnorodnych modeli, coraz większa liczba rodziców decyduje się na zakup gokarta na pedały dla swojego dziecka. Istnieje więc duża szansa, że kilku rówieśników mieszkających w okolicy posiada już podobny sprzęt. Mało które dziecko oprze się perspektywie ekscytujących wyścigów, tymczasem rodzice będą mogli odetchnąć przy tym z ulgą, mając pewność, że maluchowi nic nie zagraża. Jedyny problem, który mogą sprawić gokarty na pedały, wiąże się z ich wysoką atrakcyjnością dla dzieci – bardzo możliwe, że dziecko, które raz spróbuje takiej jazdy, nie będzie chciało wracać do domu aż do wieczora!

Jaki gokart dla dziecka najlepiej kupić?

Wybierając tego rodzaju sprzęt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na renomę producenta, który firmuje gokart swoją marką. Wraz z popularnością zabawek na pedały rynek doznał zalewu nierzetelnych, pozbawionych gwarancji podróbek, w przypadku ciężko będzie ocenić, jak duże jest ryzyko awarii czy odpadnięcia którejś części podczas jazdy. Z tego względu najlepszym miejscem do zakupu gokarta będzie sprawdzony sklep, specjalizujący się w pojazdach dziecięcych (jak supertoys.pl), którego pracownicy posiadają dużą wiedzę na temat sprzedawanych przez siebie sprzętów.

By podjąć decyzję o kupnie konkretnego modelu, z pewnością warto zasięgnąć porady u personelu sklepu, który pomoże porównać ze sobą zalety i wady różnych gokartów oraz wyjaśni wszelkie pojawiające się wątpliwości. Jeżeli nie mamy pewności, że dziecko przekona się do nowej zabawki, na początek dobrym pomysłem będzie zakup prostszego modelu o najbardziej podstawowych parametrach. Z kolei dzieci, które od dawna marzą o szalonej jeździe własnym gokartem, będą w siódmym niebie na widok pojazdu z systemem BFR i pneumatycznymi oponami, utrzymanego w przyciągających wzrok, żywych kolorach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here