Jadłospis dla 6 miesięcznego dziecka

0
2434

Dziecko, które ma sześć miesięcy powinno jeść o wiele bardziej pożywne posiłki niż wcześniej. Trzeba dziecku powoli wprowadzać urozmaicenie do diety, dlatego musimy wybrać odpowiednie zupy, które dziecko lubi. Dziecko w tym okresie poznaje nowe smaki i wie, co jest dla niego dobre, a co nie. To, dlatego tak ważne jest tutaj podawanie różnych smaków. Nie chodzi o to, że mamy pójść do sklepu i kupić dziesięć rodzajów słoiczków. Trzeba usiąść, ugotować pożywny i zdrowy obiad i to dać dziecku. Starajmy się nie dodawać zbyt dużo soli i innych przypraw. Nie uzależniajmy w ten sposób dziecka, bo to nic dobrego z tego nie wyniknie.

Dziecko półroczne można na spokojnie mieć do zupek dodawane mięsko. Na początek drobno pokrojone, może to być królik albo ryba. Wszystko będzie zależne od naszych możliwości i od tego, co lubi dziecko. W tym czasie można będzie już na dobre zacząć wprowadzać drugie danie. Dziecko próbuje ziemniaków czy makaronu. Podawanie takich posiłków to nie tylko pożywne jedzenie dla naszego dziecka. Jest coś o wiele ważniejszego, a mianowicie przyzwyczajanie się do obiadów. Dziecko będzie po kilku tygodniach pamiętało, że o tej godzinie jest obiad i będzie na niego czekało.

W przyszłości, kiedy będzie już miało kilka lat nadal będzie przyzwyczajone do tego, że ma obiad. Jeśli zaczniemy dziecku dawać słodycze zamiast obiadów, bo zupki nie chce jeść, a czekoladę tak to właśnie psujemy jego nawyki żywieniowe. Kiedy będzie normalnie? Nigdy już nie będzie, bo to nasza wina, że pozwoliliśmy dziecku na coś takiego. Dziecko od zawsze będzie niejadkiem, który kocha słodycze, ale krzywi się na widok warzyw i owoców.

Menu dla dziecka

Nie ma, co zmuszać dziecka do jedzenia czegoś, czego nie lubi. To, że nam smakuje zupa pomidorowa nie oznacza, że dziecku będzie smakowała. Jeśli przyjmiemy taktykę zmuszania dziecka do jedzenia to niestety, ale nic dobrego z tego nie wyniknie i dziecko będzie się buntowało. W takiej sytuacji można sobie i dziecku tylko zaszkodzić, a przecież nie o to nam chodzi. Trzeba stopniowo wprowadzać zmiany w menu dziecka.

Dodajemy nowe warzywa i sprawdzamy czy dziecko nie ma na nie uczulenia. Różnie dzisiaj z tym bywa, dlatego wszystko trzeba bardzo dokładnie obserwować, a wtedy nie będziemy mieć z tym problemów. Dziecko nie musi codziennie jeść czegoś innego, ale na pewno nie można mu podawać cały czas tego samego. W pewnym momencie może mu się to znudzić i dlatego trzeba starać się to menu ciągle zmieniać. Wtedy dziecko ciągle próbuje czegoś nowego i lepszego.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here