Jak schudnąć przed studniówką?

0
2185

Studniówki zbliżają się coraz większymi krokami. Każda młoda kobieta chciałaby na tym balu pięknie wyglądać i bardzo starannie przygotowuje się do tej imprezy. Już kilka tygodni przed studniówką rozglądamy się za kreacją, myślimy o fryzurze, makijażu, dodatkach do kreacji.

Wiele maturzystek marzy też o szczuplejszej sylwetce, która pozwoli założyć wymarzoną sukienkę i czuć się w niej dobrze. Niestety studniówki odbywają się w trudnym dla naszej sylwetki czasie. W okresie zimowym spożywamy bardziej kaloryczne potrawy, mniej się ruszamy, świąteczny czas też nie służy naszej figurze. Zmartwieniem wielu dziewcząt są zbędne kilogramy. Są jednak sposoby, które pozwolą nam choć trochę wysmuklić swoją sylwetkę.

Odpowiednia dieta

Nie należy katować się głodówkami. Wystarczy regularnie spożywać mniejsze porcje, jeść 5-6 mniejszych posiłków dziennie, nie wolno pomijać najważniejszego posiłku w ciągu dnia – śniadania. Ostatni posiłek należy spożyć nie później niż trzy godziny przed snem.

Trzeba na jakiś czas odstawić lub ograniczyć słodycze, fast foody oraz żywność wysoko przetworzoną. Warto jeść więcej warzyw i owoców i pić dużo wody mineralnej.

Aktywność fizyczna

Nie wolno zapominać o odpowiedniej porcji ruchu każdego dnia. Aktywność fizyczna to sprzymierzeniec odchudzania. Nie muszą to być mordercze treningi na siłowni. Ćwiczyć można w domu, niektóre sprzęty do ćwiczeń takie, jak np. kettlebell sprawiają, że ćwiczenia z ich użyciem są niezwykle przyjemne, przy ich pomocy ćwiczyć można w każdej wolnej chwili, nawet codziennie.

Sposoby na optyczne wyszczuplenie sylwetki

Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteśmy zadowolone ze swojej sylwetki, istnieje kilka sposobów, by optycznie ją wyszczuplić. Można wybrać zwiewną sukienkę, która nada sylwetce lekkości i kobiecości. Zbyt krągły brzuszek i brak talii zatuszuje sukienka odcinana paskiem pod brzuszkiem.

Jeżeli nasze nogi nie wyglądają zbyt dobrze, warto wybrać długą sukienkę. Jeżeli mamy szczupłe nogi, koniecznie je wyeksponujmy zakładając krótką sukienkę. Sprawdzonym trikiem, dzięki któremu będziemy wyglądać szczuplej jest założenie butów na obcasie.

Można wybierać ubrania bliskie ciała, ale nie zakładajmy ubrań obcisłych, które eksponują niepotrzebnie wałki i wałeczki. Zbyt szeroka sukienka z kolei sprawi, że będziemy wyglądać jak w worku. Zadbajmy o dobry humor, o uśmiech na twarzy, studniówka to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka, niech więc pozostaną po niej miłe wspomnienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here