Monodiety – szybki sposób na piękną sylwetkę.

0
1137
Monodiety - szybki sposób na piękną sylwetkę.

Monodiety cieszą się dużą popularnością u osób chcących zgubić kilka czy też kilkanaście kilogramów, które zaburzają ich wymarzoną, perfekcyjną sylwetkę, w niezmiernie krótkim czasie. Są dietami odchudzającymi. Zostały stworzone w ubiegłym wieku, już na przełomie lat trzydziestych-pięćdziesiątych. Na rynku, obecnie, popularne są diety na przykład:. kapuściana, cebulowa, ziemniaczana, grejpfrutowa, ananasowa, bananowa, wiśniowa, mleczna, jogurtowa, kefirowa, ryżowa, pszeniczna, owsiana, słoiczkowa, czy lodowa. Najczęściej oparte są na warzywie (kapusta, cebulowa) lub owocach (grejpfrutowa, bananowa, jabłkowa) Polegają one na tym, że w jadłospisie dominuje jeden, często nisko lub bardzo nisko kaloryczny produkt, na którego bazie tworzy się menu na cały dzień na przykład: słoiczkowa – spożywa się około czternastu słoików z jedzeniem dla dzieci, przez okres około dwóch tygodni. Należy pamiętać o tym, że stosując taką dietę dostarczamy organizmowi ograniczone związki odżywcze, często w nadmiarze. Na przykład, jeśli opieramy taką dietę na ryżu, będziemy w nadmiarze dostarczać węglowodanów, natomiast w niedobrze mogą znaleźć się tłuszcze czy witaminy w nich rozpuszczalne (A, D, E, K) lub mikroelementy z warzyw czy owoców.
W dietach tych bardzo często można jeść do syta, bez liczenia kalorii, co jest bardzo wygodne, dla ludzi zabieganych, dużo pracujących lub tych, którzy nie lubią stać przy kuchni i opracowywać, często skomplikowanych i czasochłonnych potraw dietetycznych.
Skierowane są raczej dla osób zdrowych, bez nietolerancji pokarmowej na dany, zastosowany produkt, z niską aktywnością fizyczną, dla których nie jest problemem brak urozmaicenia pokarmowego i którzy, przede wszystkim, lubią zastosowany produkt, owoc lub warzywo.
Efekty takiej diety mogą być spektakularne – do sześciu kilogramów w przeciągu tygodniowej – dwutygodniowej kuracji.
Ważne jest aby nie stosować takiej kuracji zbyt długo. Są to diety proste i tanie, dające naprawdę, bardzo dobre i szybkie efekty. Jednakże, po zakończeniu takiej diety należy w sposób delikatny wprowadzać nowe produkty, aby uniknąć, niechcianego i nielubianego, efektu jo-jo. Nie można ukrywać, że monodiety są dietami trudnymi do przetrwania, właśnie przez tę monotonię produktów. Skuteczna dieta jednoskładnikowa – jadłospis ma, mimo wszystko, mocno urozmaicony. Menu powinno być tak ułożone, aby produkt był poddawany różnym obróbkom, aby jak najbardziej zróżnicować posiłki np. zupy, puree, na surowo, grillowany, smażony, pieczony, w smoothie czy sokach i nie nudził się osobie stosującej.
Mimo wszystkim tym zabiegom, diety jednoskładnikowe powinny być traktowane bardziej jako oczyszczenie organizmu, wyregulowanie wypróżniania czy pozbycie się toksyn z organizmu. Nie można traktować jej jako stałego sposobu na odżywianie. Nie powinno się również popadać w wygodę jedzenia tylko surowego czy jedynie gotowanego produktu w postaci na przykład zupy, gdyż takim sposobem szybko można się zniechęcić i nie dotrwać do końca zaplanowanej kuracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here