Produkty dla 6 miesięcznego dziecka – pomocne etykiety

0
1224
Produkty dla 6 miesięcznego dziecka - pomocne etykiety

Sześć pierwszych miesięcy życia dziecka, to zarówno dla malucha, jak i rodziców – czas wspólnego poznawania się, pierwsze próby turlania, siadania raczkowania oraz wprowadzania nowych smakołyków do codziennej diety. Dla większości z nas jest to umowna granica. Od tej pory nasz niemowlak, staje się już bardziej „dorosły” i samodzielny. Pytanie, czego potrzebuje nasze już stosunkowo spore dziecko, by nadal w pełni prawidłowo się rozwijać?

Informacje na wyciągnięcie ręki
Żyjemy w czasach, gdzie wchodząc do sklepu od razu widzimy produkty, które nadają się dla 6 miesięcznego dziecka – są one po prostu oznaczone etykietami. Mowa tutaj oczywiście o słoiczkach, kaszkach, jogurtach, mleku. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi np. o pampersy, butelki czy ubranka. Jest to niezwykłe ułatwienie, które skraca czas wyboru do niezbędnego minimum.

Magiczna granica
Nie jest prawdą, że produkty oznaczone napisem z danym miesiącem życia, należy zacząć podawać dokładnie w dniu, kiedy dziecko kończy określony wiek. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby mleko modyfikowane oznaczone numerami:1,2,3…5 itd. Nikt (zgodnie z informacją na opakowaniu) nie podaje niemowlakowi w jego pierwsze urodziny mleka z numerem 3, zupełnie odrzucając poprzednie o numerze 2. Proces zmian, przeprowadza się powoli i stopniowo np. mieszając w butelce dwa rodzaje mleka – 2 i 3.

Co podać na obiad – produkty dla 6 miesięcznego dziecka?
Około 6 miesięczne dziecko powinno już próbować owoców i warzyw. Z powodzeniem można podać również chude (ze sprawdzonego źródła) mięso (np. indyk, królik, kurczak, cielęcina) i ryby (np. dorsz, halibut, sola), jajko, kaszki kleiki bezglutenowe oraz glutenowe. Dziecko wciąż powinno zjadać nawet cztery posiłki mleczne. Aby nieco urozmaicić smak – można dosypywać do mieszanki kleik lub kaszkę (np. ryżową, kukurydzianą, pszenną). Jeżeli chodzi o napoje – najlepiej jeśli nauczymy dziecko picia wody, soki i herbatki powinny być spożywane sporadycznie. Co ważne, do posiłków nie powinno się dodawać cukru i soli – niemowlęta inaczej odczuwają smaki niż dorośli, a kształtowanie złych nawyków żywieniowych może prowadzić do problemów ze zdrowiem w dorosłym życiu. Jeżeli mamy problem z wyborem odpowiednich produktów, warto skorzystać z oferty dań gotowych. W słoiczkach znajdziemy obiady i desery, produkowane według wytycznych i najnowszych zaleceń odnośnie żywienia niemowląt.

Etykiety są wszędzie
Specjalnymi etykietami oznaczone są również zabawki i różnego rodzaju akcesoria. Przeciętnemu człowiekowi, który nie posiada dzieci lub nawet świeżo upieczonemu rodzicowi, ciężko jest „na oko” stwierdzić czy dana zabawki to produkty dla 6 miesięcznego dziecka czy może dla 18 miesięcznego. Jest to więc bardzo pomocne rozwiązanie dla osób potrzebujących kupić np. prezent. Dzięki temu, udaje się zapobiec również innego rodzaju problemom, do których należą np. połknięcia małych elementów, upadki czy inne zagrożenia wynikające z używania zabawek i akcesoriów nie przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here