Trądzik różowaty – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

0
1353
Trądzik różowaty - wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Trądzik różowaty to choroba skóry, która w pewien sposób uprzykrza życie i odbiera kobietom pewność siebie. Zaczerwienione policzki, krostki na brodzie i pieczenie skóry powodują bardzo duży dyskomfort, z którym nie zawsze jesteśmy w stanie same sobie poradzić. Jak walczyć z tą przewlekłą i zapalną chorobą skóry twarzy? Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki podpowiadamy, jak powinno wyglądać leczenie trądziku różowatego.

Trądzik różowaty – przyczyny i objawy

Trądzik różowaty jest chorobą skóry o podłożu naczyniowym – bardzo często pierwszym objawem wskazującym na jej rozwój są pękające naczynka krwionośne. Najbardziej charakterystycznymi oznakami trądziku różowatego są jednak zaczerwienienia skóry wynikające z działania różnych czynników zewnętrznych, np. gwałtownych zmian temperatury, silnych emocji, promieniowania słonecznego czy nawet spożycia alkoholu. Początkowo problem jest tylko chwilowy i po chwili kondycja skóry wraca do normy, jednak z czasem rumień może się utrwalić, niosąc za sobą znamiona trądziku różowatego. Trądzik ten występuje zazwyczaj na skórze twarzy w jej centralnej części (policzki, broda, nos), a dodatkowo częściej mają z nim do czynienia kobiety niż mężczyźni. Jakie są główne przyczyny trądziku różowatego? Najczęściej problem ten wynika z naszych predyspozycji genetycznych, jednak wpływ na pojawienie się trwałych zaczerwienień mogą mieć także zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Trądzik różowaty – pielęgnacja i kosmetyki

Choć trądziku różowatego nie jesteśmy w stanie wyleczyć tylko przy pomocy samego kremu do twarzy, odpowiednia profilaktyka pielęgnacyjna jest w tym przypadku bardzo ważna. Pomoże nam to zmniejszyć objawy choroby, a jednocześnie zapobiegnie jej rozwojowi. Musimy pamiętać o tym, że skóra z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa i często ma skłonności do alergii, dlatego bardzo ważne jest to, aby stosować w tym przypadku tylko preparaty apteczne. Używane przez nas kosmetyki powinny mieć właściwości redukujące zaczerwienienia i wzmacniające naczynia krwionośne, a przy tym intensywnie nawilżające skórę. Dodatkowo, dermatolog może wdrożyć odpowiednie leczenie farmakologiczne i zalecić stosowanie suplementów z dodatkiem witaminy C, które doskonale wzmacniają naczynia krwionośne. Pamiętajmy też o unikaniu wszelkich szkodliwych dla naszej skóry czynników – w tym częstego i długotrwałego przebywania na słońcu, korzystania z solarium i sauny, przegrzewania skóry, picia alkoholu i mocnej kawy, spożywania potraw z ostrymi przyprawami, a także unikania sytuacji stresowych. Przy leczeniu trądziku różowatego należy uzbroić się w cierpliwość, bo to schorzenie wymaga długotrwałej kuracji. Sama pielęgnacja, a nawet leczenie farmakologiczne może jednak nie przynieść oczekiwanych przez nas rezultatów. W takim przypadku specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie oferują leczenie trądziku różowatego przy pomocy nowoczesnego lasera Cutera Excel V.

Trądzik różowaty – leczenie laserowe

Kiedy warto zdecydować się na laserowe leczenie trądziku różowatego? Kiedy zależy nam na całkowitym wyleczeniu tego problemu. Cutera Excel V to pierwszy tak nowoczesny laser, który został stworzony specjalnie w celu leczenia schorzeń o podłożu naczyniowym. Idealnie sprawdza się nie tylko przy usuwaniu trądziku różowatego, lecz także popękanych naczynek, brodawek czy żylaków. Bardzo ważne jest to, że ostatecznym efektem leczenia skóry przy pomocy tego urządzenia jest całkowita redukcja wybranych problemów naczyniowych – skóra odzyskuje swój jednolity i promienny koloryt.

Więcej informacji na temat laserowego leczenia trądziku różowatego znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/cutera-excel-v/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here