Ubranka Mayoral, czyli jak ubrać dziecko z klasą

0
1451
Ubranka Mayoral, czyli jak ubrać dziecko z klasą

Początek roku szkolnego wiąże się nie tylko z zakupem tornistra oraz wyprawki. To też doskonały czas na uzupełnienie garderoby naszemu dziecku. Zwłaszcza że rozpoczęcie szkoły to równocześnie otwarcie sezonu jesienno-zimowego. Planując zakupy warto zwrócić uwagę na ubranka Mayoral. To firma o wieloletniej tradycji, która w latach ‘60 wyspecjalizowała się w produkcji ubranek dziecięcych.

Jak ubierać dziecko do szkoły?

Dzieci, zwłaszcza te, które dopiero zaczynają przygodę ze szkołą potrzebują czasu, by przestawić się z trybu beztroskich wakacji na czas nauki. Poznają nauczycieli oraz innych uczniów, nawiązują pierwsze koleżeńskie kontakty. Czy ubrania mogą pomóc lub zaszkodzić w tym procesie? Oczywiście! Bardzo dużo mówi się o ubiorze w pracy oraz o tym, jak odpowiedni garnitur potrafi pomóc na przykład w rozmowie o pracę lub podczas ważnego spotkania z klientem.

Tak naprawdę takie same zasady obowiązują w szkole. Jak często zdarzyło się wam, że dziecko nie chciało wyjść w koszulce, którą mu założyliście? To nie złośliwość ze strony najmłodszych, a prosty mechanizm, który występuje także u dorosłych – mianowicie, lubimy chodzić w tym, w czym po prostu czujemy się dobrze. Ubranka Mayoral są projektowane właśnie z myślą o wygodzie.

Wygodne ubranie w szkole – gwarancja dobrych ocen?

Jest jeszcze jeden aspekt wyboru ubrań do szkoły – wygoda. Wyobraźmy sobie sytuację, w której przychodzimy do pracy w szorstkim swetrze, którego długa metka ciągle drażni naszą szyję. Być może jest to trywialny problem, ale niewygodne ubranie naprawdę potrafi obniżyć naszą zdolność koncentracji. To tak, jak próby podziwiania widoków podczas wędrówki w ciasnych butach. Trudno się skupić na czymkolwiek innym, niż myśli, że jest nam niewygodnie. U dzieci działa to tak samo, a nawet mocniej. Dobrze dobrana garderoba, na przykład wspomniane ubranka Mayoral, zdecydowanie mogą pomóc w koncentracji na rzeczach ważnych – na przykład temacie lekcji. Jeżeli szukasz markowych ubranek dla swojego brzdąca zapoznaj się z ofertą na stronie sklepu madmuazelle do odwiedzenia pod tym linkiem.

Czy dzieci powinny wybierać swoje ubrania?

Powinniśmy słuchać dzieci i pozwolić im na wybieranie swoich stylizacji. Oczywiście w granicach rozsądku – kiedy maluch chce założyć sandały w deszczowy dzień, raczej nie zalecamy spełnienia tej prośby. W większości przypadków jednak dziecko komunikuje w jakich rzeczach czuje się najlepiej. Dobrze jest brać to pod uwagę podczas zakupów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here