Unieważnienie umowy kredytu frankowego

0
877
Unieważnienie umowy kredytu frankowego

Jedną z metod uwolnienia się od zobowiązań wynikających z posiadania kredytu we frankach jest unieważnienie umowy. Dobry prawnik i sprawna kancelaria jest w stanie wystąpić do sądu w imieniu swojego klienta z wnioskiem o unieważnienie umowy kredytu zawartego z bankiem we frankach. Żądanie to prawnik opiera na zarzucie,  że klauzula waloryzacyjna zawarta w umowie jest nieważna, a wobec tego cała umowa jest nieważna.

Kredyt frankowy – adwokat pomoże unieważnić umowy 

Unieważnienie umowy kredytowej przez sąd jest nie tylko możliwe, ale też prawdopodobne, łączy się jednak z konsekwencjami, które należy dobrze przeanalizować. Zakładając, że sąd przychylił się do pozwu o unieważnienie umowy, strony umowy stają przed faktem, że jedna z nich dokonała przelewu znaczącej kwoty na konto drugiej strony, która tę kwotę otrzymała, a następnie płaciła z tego tytułu comiesięczną ratę, a wszystko to na podstawie umowy, której tak naprawdę nie było.

W takim przypadku strony nieistniejącej umowy muszą dokonać zwrotu wszystkich środków, jakie wzajemnie sobie przekazały. Bank zobowiązany jest do oddania pobranych od kredytobiorcy opłat, czyli prowizji, odsetek, otrzymanych rat, opłat związanych z ubezpieczeniem kredytu i wkładu własnego. Natomiast kredytobiorca musi oddać bankowi kwotę, którą otrzymał w okresie ważności umowy. Oznacza to, że każda ze stron nieistniejącej już umowy musi zwrócić drugiej stronie wszystko co od niej otrzymała.

Ten pozornie prosty mechanizm uwalnia przede wszystkim hipotekę kredytobiorcy. Jednak aby tak się stało niezbędna będzie pomoc doświadczonego i zaprawionego w tego rodzaju walkach prawnika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here