Zajęcia sportowe dla dzieci

0
885
medycyna sportowa

Taniec, sztuki walki, gimnastyka, a może pływanie? Oferta zajęć dodatkowych, dzięki którym dziecko może być doskonale aktywne fizycznie, jest tak szeroka, że każdy z powodzeniem znajdzie te idealne, które pozwolą mu rozwijać indywidualne pasje. Okazuje się, że przeciętny przedszkolak uczęszcza na przynajmniej jedne zajęcia dodatkowe, które mają rozwijać go ruchowo. Statystyki wskazują, że dokładnie taka sama sytuacja następuje w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które podejmują edukację w szkołach podstawowych.

Okazuje się, że standardowy program edukacyjny, jaki proponowany jest przez MEN to zbyt mało. Nauka skierowana jest na zajęcia teoretyczne, a lekcje W-F odbywają się zbyt rzadko. To dlatego zgodnie z autorskimi programami kształcenia proponowane są wszelakie kółka sportowe i lekcje dodatkowe, na jakie można uczęszczać.

Jak jakie zajęcia sportowe posłać dziecko?

Fakt, że naszym marzeniem było zostać światowej klasy gimnastyczką, wcale nie oznacza, że córka ma ku temu predyspozycje i wykazuje podobne zainteresowania. Chcesz, by Twój syn został piłkarzem? Świetnie, ale spytaj go o zdanie, bo może okazać się, że on sam woli zajęcia na basenie. Indywidualne zainteresowania najmłodszych mają tutaj priorytetowe znaczenie, bo sportowy sukces może zostać osiągnięty jedynie wtedy, gdy dana dyscyplina będzie trenowana z pasją.

Liczą się także aspekty zdrowotne, okazuje się, że nie każdy może trenować judo, koszykówkę czy gimnastykę artystyczną. Zawsze warto odwiedzić więc lekarza, którego specjalizacją jest medycyna sportowa. To on skieruje na podstawowe badania, ale też poprzez wywiad na zielone bądź czerwone światło w zakresie możliwości trenowania danej dyscypliny sportowej. Predyspozycje zdrowotne mają tutaj ogromne znaczenie.

Opieka lekarza z zakresu medycyny sportowej jest konieczna również ze względu na liczne kontuzje, jakie przytrafiają się małym sportowcom. Nierzadko konieczna jest przecież rehabilitacja sportowa. Warszawa dysponuje co najmniej kilkoma obiektami, w których taka może odbywać się w sposób profesjonalny. Dzięki temu dziecko wraca bardzo szybko do swojej ulubionej dyscypliny sportowej i zachowuje pełne zdrowie oraz kondycję. Nie ma wątpliwości, że sport jest niezbędny w życiu każdego z nas, ale zawsze należy zabrać się do jego uprawiania w sposób profesjonalny już od najmłodszych lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here