Obozy sportowe dla nastolatków obu płci – na jaki turnus zapisać swoje dziecko?

0
684
Obozy sportowe

Zorganizowane obozy sportowe dla młodzieży są bardzo popularne i urozmaicone. Z roku na rok przybywa trenerów i pomysłów na kolejne turnusy z coraz to nowymi dyscyplinami sportowymi. Aktywny wesoły wypoczynek w czystych zakątkach kraju przyniesie Twojej pociesze wiele dobrego. Nawdycha się świeżego powietrza, wyluzuje, odpocznie od szkoły i codziennego środowiska. Pozna nowych ludzi, nawiąże nowe przyjaźnie. Zachowa i umocni swoją tężyznę fizyczną. Pod okiem doświadczonych trenerów pobyt na obozie da nastolatkom moc siły psychicznej i fizycznej.

Wyjazdy na obozy sportowe – ile dziecko może mieć lat?

Na obóz sportowy możesz wysłać dziecko już od 9 roku życia, jeżeli interesuje się tańcem nowoczesnym. Na obozie będzie mogło wytańczyć się „za wszystkie czasy”. Warsztaty są ogromnie inspirujące, a nauczyciele tańca empatyczni i życiowi. Turnusy są zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców w wieku od 9 do 15 lat. Dzieci będą przebywać w Mrągowie na Mazurach i spędzać jak najwięcej czasu nad jeziorem. Jeżeli twoją pociechę fascynuje bardziej zumba i fitness, musi mieć co najmniej 10 lat, by w takim turnusie uczestniczyć.

Obozy sportowe dla nieco starszych dzieci, bo od lat 10 do 15 przewidziane są ogólnosportowe grupy w Ostrzycach na Kaszubach. Powietrze płynące znad jezior jest czyste, więc dzieci nawdychają się świeżego powietrza do woli, jednocześnie utrzymując swoją kondycję fizyczną. Będą się bawić, grać w różne gry itp. Możesz też zapisać swoje dziecko na obóz sportowy z elementami paintballu.

Dzieci w wieku od 11 do 15 lat znajdą miejsce w Łazach i Olsztynku. Będą mogły trenować fitness camp i zumbę nad morzem, a taniec nowoczesny na Mazurach. Są też obozy zarezerwowane w górach (Biskupice). W tych samych rejonach co powyżej organizowane są kolonie sportowe dla młodszych dzieci. Jeżeli zatem masz pociechę, która ma dopiero 6 lat, zapisz ją na wspaniałe wakacje do młodszej grupy kolonijnej. Niech wszystkie Twoje dzieci odpoczywają w pięknych zakątkach Polski, oddychają świeżym powietrzem, spędzając jak najwięcej czasu na dworze. Niech świetnie się bawią i nabierają sił na następny rok szkolny.

Na jaki obóz sportowy może wyjechać starsza młodzież w wieku od 12 do 18 lat?

Dla dojrzewającej młodzieży jest wiele bardzo ciekawych obozów z ukierunkowaniem na typowe dyscypliny sportowe. Do wyboru są obozy sportowe z elementami koszykówki, siatkówki, OCR, workout – crossfit, samoobrony, baltic camp i wiele innych. Oferta wciąż się poszerza, dlatego warto śledzić stronę https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/sportowe/, aby być cały czas na bieżąco z pojawiającymi się ofertami.

Oczywiście wśród wielu dyscyplin sportowych nie może zabraknąć także obozu, na którym można pojeździć konno. Ten rodzaj wypoczynku jest bardzo popularny i został zapisany (tak jak pozostałe turnusy)w programie jako stała oferta. Wiadomo, że konie kochane są przez małych i dużych. Jeżeli tylko Twoja dorastająca pociecha marzy o wakacjach w siodle, daj jej taką możliwość.

W ofercie znajdziesz też obozy, na które jeżdżą już prawie dorosłe dzieci. Na turnusy przyjmowana jest bowiem młodzież do lat dziewiętnastu. Dla niej obóz sportowy oparty jest nie tylko na grach i meczach, ale także na wytrzymałościowych biegach i programie Ninja Warrior, który ostatnimi czasy zaczął być bardzo popularny. Na tym turnusie obozowicze w wieku od 13 do 19 lat będą mogli m.in. uczestniczyć w rajdzie terenowym (trasa wiedzie przez Sokole Góry). Oprócz tego przewidzianych jest sporo rozwojowych treningów, park linowy itp. Na pewno najstarszej młodzieży spodobają się domki, w jakich będą mieszkać. To prawdziwe ranczo!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here