Dlaczego warto podarować maluchowi pluszową zabawkę?

0
1252
Dlaczego warto podarować maluchowi pluszową zabawkę?

Jedną z najbardziej ujmujących cech wczesnego dzieciństwa jest magiczna linia między rzeczywistością, a udawaniem. Jest to wyjątkowa przestrzeń, w której wszystko może się zdarzyć. Dlatego dużą popularnością cieszą się pluszaki i lalki.

Dlaczego pluszaki są tak ważne?

Przywiązanie do lalek i maskotek może pojawić się już u noworodka. U niektórych osób trwa później przez całe życie. Dla takie pluszaki jak pajączek Woolly i lalki reprezentują żywe istoty. Obdarzone są prawdziwymi cechami osobowości, myślami i uczuciami. Warto obserwować zabawę swojej pociechy. Wtedy zobaczysz, jakie jest jego podejście do otaczającego świata.

Dzięki maskotkom maluchy mogą łatwiej wyrazić swoje uczucia i emocje. Chętniej opowiadają też o swoich zmartwieniach i obawach. Zabawki są wiernym towarzyszem zabaw i powiernikiem dzieci, które chętniej przytulają w czasie drzemki i snu. Mogą z nimi wspaniale odpoczywać po całym dniu zabawy. Maskotki pomagają budować zaufanie i rozwijają umiejętności społeczne.

Zabawki wspierają rozwój maluszków

Pluszaki, np. pajączek Woolly uczą dziecka empatii, cierpliwości, troszczenia się i odpowiedzialności. Wzbogacają słownictwo. Ćwiczą umiejętności komunikacyjne. Ponadto wspaniale uspokajają i relaksują. Ukochany pluszak to coś więcej niż tylko zwykła zabawka. To uroczy, miękki przyjaciel.

Maluch wchodzi z nim w różne interakcje. Wykorzystuje go do odgrywania różnych scenariuszy. Pozwala odkrywać emocje, których do tej pory Twoja pociecha jeszcze nie znała. Dzięki pajączkowi Woolly dziecko ćwiczy nowo nabyte umiejętności i buduje poczucie niezależności.

Świat może być przerażającym miejscem. Jednak bez względu na to, jak daleko podróżuje Twoje dziecko i jak dziwne poznaje otoczenie, cenna pluszowa zabawka stwarza poczucie bezpieczeństwa. Pomaga maluchowi poradzić sobie w każdej sytuacji oraz dodaje mu pewności siebie. Małe dzieci często odgrywają różne role, w czasie których wykorzystują do tego maskotki, figurki i lalki. Kiedy doświadczają emocji, których nie umieją jeszcze zdefiniować, odgrywanie ich zabawkami może im bardzo pomóc. To bezpieczny i pozytywny sposób radzenia sobie z uczuciami i emocjami. Pajączek Woolly jest miły w dotyku i doskonale odzwierciedla wszystkie detale bajkowej postaci. Dziecko może wyginać jego łapki na wszystkie strony. Jeśli naciśnie jego główkę, maskotka zacznie mówić po angielsku. Ma starannie wyszywany nosek i oczka. Posiada certyfikat bezpieczeństwa CE.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here