Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

0
1008

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry. Odpowiednie kosmetyki zazwyczaj dobiera się metodą prób i błędów, oraz obserwując jak nasza skóra reaguje na nowe produkty. Są jednak rzeczy uniwersalne, które powinny dotyczyć wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i rodzaju posiadanej cery.

Podstawą prawidłowej pielęgnacji powinno być dokładne oczyszczenie skóry, nawilżenie oraz ochrona przeciwsłoneczna. Należy pamiętać również o wykonywaniu peelingów raz w tygodniu. Zbyt częste pocieranie skóry może doprowadzić do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, a gdy stosujemy peeling zbyt rzadko nie oczyszczamy skóry dokładnie, przez co skóra, nawet przy najbardziej starannym makijażu po prostu nie będzie wyglądać dobrze i zdrowo.

Oznaczenie wieku widoczne na opakowaniach to jedynie sugestia. Kobiety 50+ zazwyczaj wybierają kremy, które niwelują zmarszczki i mocno odżywiają skórę, dlatego tak oznaczane są produkty zawierające np. dużą ilość kwasu hialuronowego. Bardzo możliwe, że podobne potrzeby będzie mieć odwodniona skóra kobiety dwudziestoletniej, więc jak na tym przykładzie widać – dobór kosmetyków to sprawa bardzo indywidualna. Potrzeby skóry zmieniają się również w zależności od pory roku. Niezależnie od tego jaki typ cery się posiada, zimą każda skóra potrzebuje dodatkowej ochrony. Najlepiej sprawdzą się kremy, które zostawiają na skórze odrobinę ochronnego filmu.

Latem lepiej sprawdzą się produkty o żelowej konsystencji, która szybko się wchłania i nie obciąża skóry. Niezależnie od pory roku należy pamiętać o codziennym stosowaniu kremu z filtrem na dzień. Zazwyczaj kojarzy się on z okresem letnim, lecz to powszechnie powielany i szkodliwy mit. Słońce oddziałuje na skórę niezależnie od temperatury na zewnątrz. Nawet w pochmurne dni, promienie słoneczne dotykają naszej skóry, co prowadzi do przyspieszenia procesu starzenia się. Koreanki uważają, że najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym jest ten z wysokim filtrem, warto się nad tym zastanowić!

Źródło: http://art-visage.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here