Karmisz piersią? Do tego jeszcze zadbaj o niemowlę kompleksowo i rozszerzaj dietę zdrowo!

0
1168
Karmisz piersią? Do tego jeszcze zadbaj o niemowlę kompleksowo i rozszerzaj dietę zdrowo!

Jesteś mamą karmiącą? Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jaki wpływ może mieć karmienie dziecka piersią na rozszerzanie jego diety, a może właśnie stoisz przed takim wyzwaniem? Głowa do góry, bo razem z profesjonalistami to wszystko może okazać się znacznie łatwiejsze niż Ci się wydaje. Karmienie piersią a wprowadzanie pokarmów do diety maleństwa stanowi nie lada wyzwanie dla niejednej świeżo upieczonej mamy. Jednak w dobie dzisiejszych czasów dostęp do specjalistycznej i kompleksowej wiedzy na temat rozszerzania diety niemowlaka jest już tak prosty, że chyba nie ma zupełnie się czego obawiać. Z właściwych tematycznych portali, artykułów specjalistów, czy też specjalnych poradników dowiesz się praktycznie wszystkiego. Jak się okazuje, aby sięgnąć po tę fachową wiedzę nie musisz już nawet wychodzić z domu. Dostęp do Internetu, który jeśli dobrze poszukasz stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy niemalże na każdy temat jest już tak łatwy, że wystarczy tylko zalogować się do sieci i w wyszukiwarce wpisać hasła, takie jak rozszerzanie diety niemowlaka, kalendarza rozszerzania diety, czy wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka. Z pewnością znajdziesz w ten sposób odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Świat wraz z postępem i rozwojem nowych technologii naprawdę stał się łatwiejszy i jak się okazuje stał się znacznym ułatwieniem również dla matek. Nie musisz pozostawiać wszystkiego swojej intuicji, bać się o to, że być może robisz swojemu dziecku jakąś krzywdę, gdyż wszystko odbywa się pod czujnym okiem specjalistów. Przy czym chyba najbardziej kompetentne źródło na temat rozszerzania diety stanowi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), na stronie której odnajdziesz przeróżne informacje, dotyczące właśnie tego zagadnienia. Pamiętaj zdrowie nowych pokoleń, w tym Twojego dziecka leży na sercu nie tylko Tobie, ale również całemu społeczeństwu. W związku z tym właściwe ku temu instytucje naprawdę dbają o to, aby wychować pokolenie jak najzdrowszych ludzi, a dobra i zdrowa dieta w tej kwestii to podstawa!
Karmiąc piersią nie musisz wcale decydować się na podawanie dziecku pokarmów stałych, które sama przygotowujesz w domu i równie dobrze możesz zdecydować się na gotowe już dania w słoiczkach. Są one przebadane, pod ścisłą kontrolą, więc naprawdę nie musisz obawiać się o ich jakość. Pamiętaj tylko o tym, aby dziecko jadło tyle, ile chce, ale aby w tej diecie dostarczać mu wszystkich niezbędnych składników, które są mu potrzebne do tego, aby prawidłowo się rozwijać i rosnąć. Nie wolno dziecka ani przekarmiać, ani nie dokarmiać, a już samo podjadanie pomiędzy posiłkami jest raczej niewskazane i niezdrowe. Pięć do sześciu posiłków w ciągu dnia powinno dziecku w zupełności wystarczyć i zapewnić mu odpowiednią kaloryczność diety. Karmienie piersią do czasu ukończenia przez niemowlę pierwszego roku życia dalej powinno i pozostanie podstawą jego diety, jednakże właściwe uzupełnianie jej o odpowiednie produkty sprawi, że nie będzie mu brakowało żadnych spośród niezbędnych składników odżywczych. Zatem, nie bój się karm dalej i rozszerzaj równocześnie na zdrowie Twojego maleństwa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here