Nadgorliwość młodych matek, czyli o złych metodach wychowawczych

0
1415
Nadgorliwość młodych matek, czyli o złych metodach wychowawczych

W dzisiejszych czasach rodzi się coraz mniej dzieci. Kobiety decydują się na jedno lub dwoje dzieci. Rodzina z trójką pociech traktowana jest jako wielodzietna. Dawniej niczym nadzwyczajnym nie był fakt, że ma się czworo rodzeństwa, dzisiaj takie zjawisko postrzegane jest jako nieodpowiedzialność, a nawet patologia. Rodzice poświęcają wiele uwagi swoim dzieciom. Już od najmłodszych lat, starają się by ich potomstwo miało wszystko. Matki układają plan żywienia 5 miesięcznego dziecka, tak by mogło się ono prawidłowo rozwijać. Każdy rodzic, który ma jedno czy dwoje dzieci może poświęcić znacznie więcej uwagi swojemu potomstwu, niż rodzic, który ma czworo dzieci. Matka, która ma w domu, pięciolatka, sześciolatka i trzylatka nie będzie miała czasu na to, by stworzyć odpowiedni plan żywienia 5 miesięcznego dziecka, które jest najmłodszym członkiem jej rodziny. Dlatego rodzice wolą mieć mniej dzieci.
Dzisiaj dzieci od najmłodszych lat są ukierunkowane przez rodziców. Prawidłowa dieta jest bardzo ważna dla rozwoju każdego dziecka, dlatego rodzice kładą ogromny nacisk, na to co zjadają ich pociechy. Jednak w wielu przypadkach nadgorliwość rodziców, a zwłaszcza matek, może prowadzić do katastrofalnych skutków. O ile plan żywienia 5 miesięcznego dziecka jest bardzo ważny, o tyle dzieci starsze nie muszą żyć według restrykcyjnej diety. Młody organizm potrzebuje wiele witamin i kalorii, dlatego dzieci zazwyczaj same najlepiej wiedzą co jeść. Oczywistym jest, że nie możemy pozwolić na to, by nasze pięcioletnie dziecko odżywiało się tylko słodyczami, ale również nie powinniśmy ich kategorycznie zabraniać.
W dzisiejszych czasach bardzo modna stała się zdrowa żywność, sport i dodatkowe lekcje gry na instrumencie. Bardzo często, organizowanie życia dziecku powoduje to, iż małolat jest przemęczony. Nie ma siły i chęci na zabawę, przez co traci swoje dzieciństwo. Metody wychowawcze są różne, można dziecko karać, wspierać i zachęcać do działania. Jednak dzisiejszy świat konsumpcji idzie w bardzo złym kierunku, ilościowym a nie jakościowym. Dlatego rodzice czasem powinni odpuścić i pozwolić dziecku, być po prostu dzieckiem.
Pamiętajmy, że nasze dzieci są po to, by mogły szczęśliwie żyć, a nie realizować niespełnione marzenia rodziców.
Nadgorliwość młodych matek, nie zawsze jest dobra. Najczęściej skutkiem takich zachowań jest bunt nastolatka.
Każda mama kocha swoje dziecko, stara się wychować go jak najlepiej. Jednak bardzo często, to co wydaje się nam najlepsze, takie nie jest. Plan żywienia 5 miesięcznego dziecka jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż dziecko w pierwszym roku rozwija się bardzo szybko i potrzebuje wielu składników odżywczych. Jednak tworzenie diety dla dziecka sześcioletniego nie jest dobrym pomysłem. Dziecko ma prawo do tego, by jeść to na co ma ochotę i to co lubi. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Dieta dziecka od narodzin, aż do dorosłości powinna być zróżnicowana. Dlatego czasem warto być nadgorliwym i przemycić trochę mięsa w naleśnikach czy sosie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here