W jaki sposób wykonać karmnik dla ptaków samemu? Karmnik dla ptaków DIY 

0
1674
karmnik

Bardzo często zdarza się tak, że ptaki odlatują pod nasze okno czy drzwi i pukają do nich. Jest to znak, że są one głodne. Zakup karmnika jest jednak sprzeczną sprawą, ponieważ nie każdy chce wydawać na to pieniądze. Zakupienie takiego karmnika w sklepie, może kosztować nas sporo pieniędzy. Taki karmnik możemy sobie zrobić jednak sami. Dodatkowo zrobimy to za darmo. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób pomóc ptakom przetrwać podczas mrozów, przeczytaj i przekonaj się sam!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/karmnik-dla-ptakow/

Karmnik dla ptaków z butelki

Zrobienie takiego karmnika z butelki jest dziecinnie proste. Na początku poszukaj butelki na przykład po wodzie lub innym napoju, oraz dokładnie umyj ją pod bieżącą wodą. Po wyschnięciu przy pomocą nożyczek lub śrubokrętu zrób w korku dziurkę. Przez nią przekładamy oba końce sznurka i zawiązujemy na supeł. Do tego z pewnością przyda się sznurek jutowy, kawałek wełny, czy też stara sznurówka. Z pewnością znajdziecie coś takiego w swoim domu, bez zbędnego wydawania pieniędzy.

Następnie wycinamy dwa otwory w kształcie koła. Robimy to w dolnej części butelki mniej więcej 5 do 10 cm od spodu. Wytnij je z dwóch stron. Kolejna czynnością będzie zawieszenie karmnika na przykład na balkonie czy na płocie przy domu. Teraz pozostało wsypać tylko karmę i gotowe.

Karmnik dla ptaków z drewna

Karmnik dla ptaków wykonany z drewna nie tylko będzie się pięknie prezentował, ale za to będzie opcją darmową. Karmnik z butelki, o którym była mowa wcześniej, jest możliwe do wykonania przez każdą osobę. Bez posiadania jakichkolwiek zdolności. Jeżeli jednak jesteśmy bardzo ambitni i lubimy pracę z młotkiem oraz wiertarką, możemy zdecydować się na wykonanie karmnika z drewna. Jeżeli mamy odrobinę drewna na przykład po starym meblu, który jest do wyrzucenia, skorzystajmy z niego. Wystarczy ułożyć z drewna kształt domku z otworami z czterech stron. Następnie wsypujemy do takiego karmnika karmę i mocujemy go w wybranym przez siebie miejscu, które pozwoli cieszyć się ptaszkom nowym miejscem do jedzenia oraz schronieniem.

Zobacz też: http://www.zdrowieinatura.pl/psychoterapia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here