Kaszka

0
1325
Kaszka

Kaszka dla niemowlaka karmionego piersią.
Należy przyjąć, że w większości przypadków kaszka jest pierwszym pokarmem, z jakim styka się dziecko po delikatnych próbach odchodzenia od karmienia piersią. Generalnie jednym z kluczowych aspektów w odpowiednim doborze kaszki jest zawartość cukru. Ponieważ wpływa on negatywnie na rozwój uzębienia. Ponadto cukier negatywnie oddziałuje na procesy tworzenia się tkanki tłuszczowej nawet u tak małych dzieci..
Dalej dla wielu rodziców decydujące znaczenie ma sprawa zawartości mieszanki białek o pochodzeniu roślinnym, określanej mianem glutenu.
Alergia na tę grupę substancji jest jednak rzadko występująca. Statystyczne szacunki wskazują, że dotyczy ona jedynie 1 procenta populacji. Zdaje się, iż nieco przesadzone reakcje wielu ludzi wiążą się z faktem propagowania zdrowego stylu życia. Rzeczywiście u osoby uczulonej może dojść do uszkodzeń kosmków jelitowych, natomiast nietolerancję lub alergię dzięki dostępności testów, o dość wysokiej czułości i swoistości.
Dalej dla poprawnego wyboru produktu, jakim jest kaszka, istotne znaczenie ma indywidualne zapotrzebowanie danego dziecka.
Dzieci różnią się zapotrzebowaniem na składniki energetyczne oraz jeśli chodzi o indywidualne niedobory, które ma rekompensować kaszka.
Właściwy skład kaszki powinien uwzględniać zarówno zapotrzebowanie na mikro jak i makroelementy. Wielu producentów dokłada starań, aby w ich wyrobie swoje miejsce znalazła witamina B. Witamina ta pełni niebagatelną rolę w procesie wczesnego kształtowania się Ośrodkowego Układu Nerwowego. Witamina ta wpływa na czas przepływu impulsu nerwowego, co ma znaczenie kojące i uspokajające.
Równie ciekawą propozycją są kaszki niemal w całości składające się z owoców. Co ważne według wskazań żywieniowych, warzywa należy wprowadzać do diety dziecka najpierw, toteż kaszki owocowe mogą pojawić się dopiero na późniejszym etapie nutryfikacji.
Inne typy kaszek skupiają się na zbożach. Są to produkty odtłuszczone oraz pełnoziarniste. Sporą popularnością cieszą się na przykład kaszki powstałe na bazie owsa. Natomiast z powodu tego, że enzymy rozkładające laktozę pojawiają się w organizmie późno, większość kaszek jest bez dodatku mleka krowiego.
Z powodu nie do końca przebadanego znaczenia produktów typu GMO również nie są one polecane, jako półprodukty, z których wytwarza się kaszki. Kolejnym aspektem, na jaki uwagę świadomy rodzic jest brak obecności grupy substancji określanych mianem utwardzaczy. Jest to typ substancji o charakterze konserwującym.. Należy do nich na przykład olej palmowy. Podejrzewany jest on o powodowanie wielu negatywnych zjawisk. Między innymi wzrostu poziomu trójglicerydów we krwi, co przy długim czasie ekspozycji a ten czynnik doprowadzać może do rozwoju zaburzeń naczyń krwionośnych i chorób układu sercowo- naczyniowego w późniejszym życiu. Następnie ważną kwestią są barwniki i konserwanty. Ich obecność powodować może negatywne skutki dla rozwijającej się wątroby. O ile układ trawienny dorosłego poradzi sobie z tym, dziecka już niekoniecznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here