Kiedy można kupić dziecku hulajnogę?

0
1093
Kiedy można kupić dziecku hulajnogę

Wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka jest bardziej skomplikowany niż wybór hulajnogi dla samego siebie. Jest zdecydowanie więcej rzeczy do rozważenia. Rzeczy, takich jak, jaki rodzaj hulajnogi jest odpowiedni? W jakim wieku dziecko może zacząć jeździć na hulajnodze? Czy akurat ta hulajnoga jest odpowiednia do wieku dziecka? Jaka hulajnoga będzie lepsza? Mała czy duża?

Po co dziecku hulajnoga i od kiedy maluch może zacząć na niej jeździć?

Większość rodziców zgodzi się z tym, że głównym powodem zakupu hulajnogi jest po prostu zainteresowanie się nią przez dziecko, bo podpatrzyło ono, jak jeżdżą na niej jego rówieśnicy. Jednak przeznaczenie hulajnogi w życiu dziecka jest o wiele bardziej złożone. Buduje pewność siebie w młodym człowieku i rozwija zdolności motoryczne. Dziecko uczy się balansowania ciałem. Jest to też bardzo dobre przygotowanie do nauki jazdy na jeździku czy rowerze. Warto więc kupić dziecku taką hulajnogę, którą później można przekształcić w jeździk, taką jak Scoot and Ride Highwaykick.

Kiedy dziecko jest gotowe do jazdy na hulajnodze?

Zdolności motoryczne dzieci są różne w zależności od wieku. Uwarunkowania fizyczne tak samo, jednak ogólnie rzecz biorąc, każde dziecko, które potrafi już stabilnie chodzić, jest w stanie nauczyć się jeździć na hulajnodze. Naukę najlepiej zacząć jak najwcześniej, by maluch oswoił się z takim rodzajem aktywności. Każdy trener powie, że najlepiej rozpocząć sport w życiu dziecka wtedy, kiedy jest to fizycznie możliwe. Więc jeżeli Twoje dziecko chodzi już wieku 12 miesięcy, możesz podarować mu hulajnogę. Większość dzieci zaczyna naukę jazdy między 2 a 3 rokiem życia. Jeśli Twoje dziecko jest w szkole podstawowej (ma około 7 lat lub więcej) i nadal nie umie jeździć na hulajnodze, to prawdopodobnie jest nieco w tyle w rozwoju zdolności motorycznych.

Dwa przednie koła, jedno tylne w hulajnodze Scoot and Ride Highwaykick

Taki typ hulajnogi jest polecany dzieciom do 5 roku życia. Jest łatwiejszy w prowadzeniu dla małych dzieci niż hulajnogi wyposażone tylko w jedno koło przednie i tylne. Pomaga w nauce balansu ciałem i jest samo wyważony w jeździe do przodu. Podczas skręcania, należy pochylić się w kierunku kierownicy tak jak w przypadku jazdy na rowerze. Taki styl jazdy pomaga w późniejszym czasie szybciej opanować jazdę na rowerze lub hulajnodze dwukołowej.

Hulajnoga i jeździk 2w1 Scoot and Ride Highwaykick dla Twojego dziecka (od 2 do 5 lat)

Wybierz ten typ hulajnogi, jeśli jest to pierwsza hulajnoga dla Twojego dziecka. Po opanowaniu jazdy na stojąco będziesz mógł przestawić dziecko na jeździk w łatwy sposób i to bez kupowania dodatkowego sprzętu. Czas na krótkie podsumowanie, dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę 2 w 1 Scoot and Ride Highwaykick:

  • Świetna zabawa i rozwijanie umiejętności towarzyskich.
  • Budowanie pewności siebie i poznawanie motoryki własnego ciała.
  • Zwiększenie aktywności i pretekst do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu.
  • Szybsze opanowanie jazdy na jeździku i rowerze w późniejszym czasie.

Sprawdź ofertę hulajnóg na Active Kid.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here