Meble fryzjerskie

0
1537
Meble fryzjerskie

To, w jaki sposób urządzony jest salon fryzjerski ma niebagatelny wpływ na to jak fryzjer i jego praca jest postrzegana przez klienta. Pewien procent klientów rezygnuje z wizyty u danego fryzjera właśnie z powodu tego, w jakim stanie jest jego salon. Czy warto zwracać uwagę na to, jakie meble fryzjerskie wypełniają nasz salon? Czym się kierować podczas planowania wystroju?

   Fotele fryzjerskie

Pierwszym i podstawowym elementem, bez którego fryzjer nie mógłby wykonywać swojej pracy jest fotel. Meble fryzjerskie podążają na bieżącą modą, a ta jak wiemy dość szybko się zmienia. To, w jakim stylu i kroju zamówimy fotele zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji. Na szczęście jest kilka rzeczy, które w tym temacie pozostają bez zmian. Jednym z pierwszych i głównych kryteriów jest wygoda, musimy pamiętać ze kobiety w fotelu fryzjerskim podczas pojedynczej wizyty spędzają od godziny do czasami nawet ośmiu.

Taki czas siedzenia wymaga naprawdę dużej wygody, ponieważ im bardziej klientka będzie poirytowana tym gorzej nam się będzie pracować. Zanim dokonamy zakupu danego modelu powinniśmy po prostu z nim usiąść i spróbować sobie wyobrazić czy wysiedzimy w nim więcej niż godzinę. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest to żeby dany model miał jak najmniej zakamarków i najlepiej żeby był wykonany z jednego, maksymalnie dwóch elementów. Dlaczego? Ścinane włosy lubią każde zakamarki, w które mogą wpaść i się zatrzymać. Po czasie włosy osiadające w trudno dostępnych miejscach fotela będą wyglądały niechlujnie.

   Myjnie fryzjerskie

Kolejne ważne meble fryzjerskie, z jakimi musimy się uporać to myjnie fryzjerskie. Ich kształt w brew pozorom nie jest bez znaczenia. Czynnikami, na które warto zwrócić uwagę to możliwości ustawienia fotela i samej misy myjni. W dzisiejszych czasach ludzkie sylwetki przybierają bardzo różne rozmiary i kształty a nasza myjnia musi sprostać oczekiwaniom ich wszystkich.

Warto sprawdzić, jaki zakres ruchu ma sama misa tak, aby można byłą ją idealnie dopasować do karku klienta. To samo się tyczy fotela przy takiej myjni. Musi być on na tyle szeroki, aby też osoby większych gabarytów też czuły się komfortowo. Od tego jak dokładnie kark będzie przylegał do miski myjni zależy to czy woda zmoczy nam tylko głowę i włosy czy też spłynie za kołnierz, co jest wielce niepożądane.

   Wózki fryzjerskie

Niezbędnym towarzyszem każdego fryzjera jest wózek fryzjerskie. Ważne jest to żeby miał na tyle dużo szuflad, aby cały sprzęt fryzjera mógł się w nim zmieścić tak, aby nie musiał on w trakcie pracy wędrować po całym salonie w poszukiwaniu jakiegoś zaginionego sprzętu. Przy wyborze takiego wózka warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich są kółka. Ważne żeby nie miały żadnych wąskich przestrzeni w, koło ponieważ bardzo łatwo gromadzą się tam włosy, które blokują koła znacznie utrudniając poruszanie się z takim wózkiem w pracy. Kolejnym elementem jest kształt takiego wózka. Jeżeli będzie miał on dużo zakamarków to znów się będą tam gromadziły włosy odbierając urok naszemu miejscu pracy.

   Dodatkowe pomoce fryzjerskie

Meble fryzjerskie to też nawilżacze i infrazony. Znacząco ułatwiają one pracę fryzjera. Nawilżacz przydaje się w sytuacji, kiedy to klientka ma wykonywaną pielęgnację na włosach, z którą musi trochę posiedzieć. Zapobiega on wysychaniu odżywki a co za tym idzie przedłuża czas jej działania. Z kolei infrazon służy do podgrzewania włosów a czasami do ich suszenia. W momencie, kiedy produkt nie chce odpowiednio zadziałać i przydałaby nam się wyższa temperatura infrazon służy nam swoją pomocą.

   Obejście świadczy o fryzjerze

Wybierając meble do swojego salonu albo urządzając swoje stanowisko pracy powinniśmy pamiętać o tym żeby było ono jak najbardziej bezobsługowe. Czasami podczas nawału pracy nie mamy czasu żeby posprzątać a mała zakamarki gromadzące duże ilości włosów będą zabierały cały urok miejsca, w którym klient powinien czuć się odprężony.

Źródło: http://kamilachlipala.pl/category/medycyna-zdrowie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here