Poduszka do karmienia

0
1000

Karmienie dziecka nie jest tak banalnie prostą czynnością, jak mogłoby się wydawać i wie o tym każda, młoda mama. Maluszek nie zawsze chce współpracować i ustawić się odpowiednio, a nienaturalna pozycja, którą z troski o bobasa przyjmujemy, po dłuższym czasie zaczyna odbijać się na naszym zdrowiu.

Jest jednak sposób, by pomóc w tej czynności zarówno sobie, jak i niemowlakowi. To dobrej jakości poduszka do karmienia, która stanie się naszym przyjacielem jeszcze na kilka tygodni przed pojawieniem się nowego członka rodziny, a dostępna jest w naszym sklepie.

Ulga w czasie snu

W sklepach jest wiele modeli poduszek dedykowanych dla kobiet w ciąży, które mają przynieść ulgę w trakcie leżenia. Jak wiadomo ciążący brzuch sprawia, że jakakolwiek pozycja staje się niewygodna, dlatego potrzebujemy wsparcia. Nie ma sensu kupować specjalnego modelu poduchy, skoro rogale do karmienia, takie ja te dostępne w naszym sklepie,  mogą doskonale sprawdzić się w tej roli. Charakterystyczny kształt pozwoli na umiejscowienie go w strategicznych miejscach, dzięki czemu odciążymy brzuch, a nasz sen będzie o wiele bardziej komfortowy.

Wygoda w czasie karmienia

Ułożenie dziecka w taki sposób, by było wygodnie jemu i nam w czasie ssania graniczy z cudem. Na szczęście poduszka do karmienia skutecznie rozwiązuje ten problem. Wystarczy położyć ją na kolanach w taki sposób, żeby okalała nasz brzuch, we wgłębieniu położyć maluszka, a na jej krańcu wesprzeć rękę podtrzymującą główkę dziecka. Pozwoli nam to na rozluźnienie i odciążenie mięśni nawet w trakcie bardzo długiego karmienia.

Wyeliminujemy możliwość pojawienia się bólu kręgosłupa spowodowanego nieustannych pochylaniem się do niemowlaka, co jest niezwykle istotne, gdy w perspektywie mamy kilka miesięcy pielęgnacji i noszenia coraz to cięższego bobasa.

Nieoceniona pomoc dla początkujących i tych bardziej doświadczonych
W pierwszych dniach po porodzie najwygodniej jest karmić w pozycji leżącej. Specjalna poduszka da nam możliwość ustabilizowania pozycji wiotkiego maluszka, dzięki czemu będziemy mogły skupić się na trudnej początkowo sztuce chwytania brodawki i ssania.

Pozwoli nam to również na uniknięcie pewnych błędów i dolegliwości, wynikających z nadmiernego pobierania powietrza w trakcie pobierania pokarmu, zazwyczaj spowodowanego nieprawidłowym ustawieniem główki niemowlaka.

Poducha do zadań specjalnych

Gdy nasza pociecha wyrośnie już z karmienia przy pomocy rogala, sprawdzi się on jako przytulanka. Zapach ukochanej mamy oraz wspomnienie poczucia bezpieczeństwa, które daje kojarzona z nim czynność, pomogą nam w momencie usypiania maluszka. Dziecko w otoczeniu dobrze znanego przedmiotu szybko i spokojnie zaśnie.

Pamiętajmy jednak, by zgodnie z wytycznymi, nie umieszczać poduszki (jak również maskotek oraz zbędnych kocyków) w łóżeczku niemowlaka, bo może to stwarzać zagrożenie. Jeśli już o zagrożeniu wspominamy to poducha będzie też doskonałym zabezpieczeniem w trakcie nauki siadania. Charakterystyczny kształt pozwoli uchronić malucha przed upadkiem w najbardziej nieoczekiwanym kierunku.

Każda doświadczona mama zgodzi się, że poduszka do karmienia powinna znaleźć się na liście wyprawkowej. Jej uniwersalność i wielofunkcyjność sprawiają, że jest to sensowny, przemyślany oraz potrzebny gadżet, który ułatwi trudne początki macierzyństwa.

Oprócz poduszki do karmienia warto wybrać także rekomendowaną butelkę do karmienia, która swoją budową przypomina pierś matki. Znajdziesz ją tutaj.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here