Suplementy diety a zdrowie

0
967
Suplementy diety a zdrowie

Suplementy diety to skuteczny sposób na poprawę naszego zdrowia lub samopoczucia. Nie oznacza to, że mamy brać wszystkie suplementy diety, jakie są dostępne na rynku z wszystkimi rodzajami witamin i minerałów. Tutaj trzeba uruchomić zdroworozsądkowe myślenie i pamiętać, że żadna dostępna bez recepty tabletka nie zastąpi nam zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Czym jest suplement diety?

Suplement diety to jeden ze sposób na uzupełnianie potrzebnych nam składników odżywczych, które powinniśmy dostarczać wraz z jedzeniem. Suplementacja może w pewnym stopniu wspomagać funkcjonowanie naszego organizmu. Dzięki suplementom diety możemy odczuć różnicę, np. w różnych procesach fizjologicznych. Trzeba nam jednak pamiętać, że suplementy diety nie łagodzą chorób ani ich objawów. Suplementy to produkty nie zawierające w sobie substancji leczniczych. Zatem co możemy w nich znaleźć? Witaminy oraz minerały, zgodne z normami GIS, a ponadto kwasy tłuszczowe, zioła, przyprawy, błonnik pokarmowy lub ekstrakty roślinne.

Jak suplementy działają na nasze zdrowie?

Myślenie, że każda ilość suplementów jest dobra dla naszego organizmu, jest, niestety, błędne. Eksperci alarmują, iż nadwyżka suplementów diety szkodzi człowiekowi. Niejednokrotnie następstwem nadwyżki są kłopoty z funkcjonowaniem organizmu, np.: z wątrobą lub nerkami. Musimy też pamiętać, że suplementy diety to nie leki. Są łatwo dostępne i możemy dostać je w każdej aptece. Nie możemy się nimi leczyć, ponieważ nie są to leki, nie mają za sobą przeprowadzonych badań.

Wadą suplementów jest fakt, że na rynek wprowadzić je może każdy z nas. Są prawdziwym zagrożeniem dla naszego zdrowia. W pewnym sensie możemy uniknąć ryzyka, jeśli będziemy stawiać na produkty pochodzące z zaufanych firm farmaceutycznych.

Jak zażywać suplementy, by nam nie szkodziły?

Jak zażywać suplementy

Racjonalne spożywanie suplementów diety jest kluczowe, jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Na reklamy powinniśmy patrzeć „przez palce”, wtedy na pewno nie damy się omamić. Musimy mieć świadomość, do czego służy dany suplement, a przed jego zastosowaniem, powinniśmy sprawdzić, czy na pewno brakuje nam danej witaminy czy minerału w organizmie.

Druga zasada, którą warto wziąć pod uwagę, to jakość wybieranych suplementów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup suplementów diety w aptekach. Wystrzegać powinniśmy się sklepów internetowych, w których każdy może napisać, co mu się podoba o danym suplemencie.

Najlepiej szukać suplementów, które mają wysokie stężenie witamin oraz małą ilość substancji dodatkowych, gdyż one mogą źle działać na nasz organizm. Tych bardziej naturalnych suplementów powinny wystrzegać się osoby z alergiami czy przyjmujące leki.

Jeśli chcemy zrezygnować z suplementacji, najlepiej skusić się na dobrze zbilansowaną dietę, która sama dostarczy nam wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Najwygodniejszym rozwiązaniem może okazać się catering dietetyczny Bydgoszcz. Aby dobrać odpowiedni do swoich potrzeb, wystarczy skorzystać z porównywarki cateringów dietly.pl, która jest skarbnicą wiedzy na temat wszystkich firm cateringowych działających na terenie kraju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here