Wózki dziecięce

0
1500
wózek i rodzice

Jeżeli spodziewasz się przyjścia na świat dziecka, to na pewno dużo czasu zajmuje Ci przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Jednym z niezbędnych produktów jest wózek dla dziecka. Zapewne zastanawiasz się, jaki wózek dziecięcy będzie najlepszy i czym się kierować przy wyborze.

Wózki dziecięce możemy podzielić na głębokie, wielofunkcyjne, wózki „rok po roku”, spacerowe, a także specjalne wózki dla bliźniaków, trojaczków, a nawet czworaczków. Oczywiście w dzisiejszych czasach mamy wiele firm, które produkują wózki i mają w swojej ofercie przeróżne modele, dlatego ten podział mógłby być o wiele szerszy i nie każdy wózek jednego typu jest taki sam jak pozostałe.

Wózki dziecięce głębokie przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, czyli niemowlaków

Charakteryzują się tym, że mają specjalną gondolę, w której dziecko leży i śpi. Wózki „rok po roku” przeznaczone są dla rodziców, którzy mają dwójki dzieci w bardzo krótkim odstępie czasowym i muszą mieć wózek przystosowany do dwójki dzieci jednocześnie. Jedna część jest gondolą dla młodszego dziecka, a druga część spacerówką dla starszego dziecka.

Wózki spacerowe przeznaczone są już dla starszych dzieci, które spędzają czas w wózku przeważnie w pozycji półleżącej. Natomiast wózki dziecięce, które są wielofunkcyjne łączą ze sobą funkcje wózka głębokiego ze spacerowym oraz czasami mają też funkcję fotelika samochodowego. Oczywiście istnieją także wózki dla bliźniaków, które mają dwie gondole albo dwa miejsca siedzące. Rozmieszczenie takich miejsc może być poziome (obok siebie) albo pionowe (jeden za drugim).

wózek dla dziecka

Zastanawiając się czym powinny charakteryzować się dobre wózki dziecięce powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze wózki muszą być bezpieczne, czyli muszą mieć gwarancję bezpieczeństwa, czyli tak zwane specjalne atesty. Ważne jest także, aby wózek miał funkcję fotelika samochodowego. Pamiętaj, że bardzo ważnym elementem wózka jest stelaż. Istnieją modele stalowe oraz aluminiowe. Konstrukcja wózka powinna być solidna, a zarazem łatwa do złożenia.

Pamiętaj, że wózki dziecięce powinny mieć dobre i wytrzymałe koła, które będą odpowiednio amortyzować podłoże. Wózki przeważnie są czterokołowe jednak istnieją także modele trójkołowe. Oczywiście oba modele są bezpieczne, jednakże o wiele bardziej wygodne i popularniejsze są wózki czterokołowe. Pamiętaj także, aby wózek był wykonany z solidnego i dobrego materiału. Dobry wózek dziecięcy powinien być zaopatrzony także w torbę podręczną na niezbędne akcesoria oraz folię przeciwdeszczową, parasolkę i moskitierę.

Jeżeli zastanawiasz się jakie wózki dziecięce są najodpowiedniejsze pod względem koloru i wyglądu, to musisz wiedzieć, że to kwestia indywidualna. Oczywiście w ostatnich latach bardzo modne są wózki w kolorze czarnym, które wydają się bardzo proste i nie są przesadnie ozdobione. Dużą popularnością cieszą się także wózki w kolorze szarym oraz granatowym. Oczywiście nadal bardzo wielu rodziców wybiera wózki w kolorach jasnych i jaskrawych z licznymi ozdobnikami. Popularnością cieszą się także wózki dziecięce, które są w grochy, np. białe na szarym tle. Wygląd i kolor wózka, to kwestia indywidualna rodziców, dlatego można spotkać bardzo przeróżne wózki.

Jeżeli musisz w najbliższym czasie kupić wózek, to powinieneś przeznaczyć na to odpowiedni budżet. Wózki dziecięce są bardzo zróżnicowane, a co za tym idzie ceny również są bardzo różne. Najtańsze wózki możesz dostać już za kilkaset złoty, ale bardzo dużo modeli znajdziesz w cenie kilku tysięcy złoty. Zdarzają się nawet wózki w cenie kilkunastu tysięcy złoty. Dlatego ustalenie odpowiedniego budżetu przed zakupami jest niezbędne, aby nie wydać zbyt dużej ilości gotówki.

wózki dziecięce

Pamiętaj także, że kupowanie wózka wielofunkcyjnego, to tak jak kupowanie dwóch wózków osobno, głębokiego i spacerowego.
Wózki dziecięce możesz kupić w wielu sklepach stacjonarnych, które w swojej ofercie mają artykuły dla dzieci. Istnieją także osobne salony wózków, które mają bardzo szeroką ofertę. Również w supermarketach czasami zdarzają się wózki na sprzedaż. Oczywiście w internecie znajdziesz największą ofertę wózków, a także najbardziej zróżnicowane ceny.

Pamiętaj, że wózki dziecięce są bardzo ważne w życiu każdego człowieka, dlatego warto wybrać i kupić bardzo dobry i jakościowy model. Wózek powinien być bezpieczny, wygodny i powinien być łatwy w montażu. Pamiętaj, że wózek, to miejsce, w którym Twoje dziecko będzie spędzało bardzo wiele czasu.
Wózki dziecięce czekają na Ciebie w sklepach, dlatego pora wybrać się na zakupy i wybrać najfajniejszy model.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here