3 oryginalne pomysły na zajęcia dla dzieci

0
1796
3 oryginalne pomysły na zajęcia dla dzieci

Zależy Ci na tym, by Twoje dziecko poszerzało horyzonty i doskonaliło swoją wiedzę oraz umiejętności? Dobrym sposobem na ich rozwijanie są zajęcia pozalekcyjne. Gdy o nich słyszysz, wyobrażasz sobie lekcje językowe czy zajęcia z gry na instrumencie muzycznym? To dobre pomysły, ale… nie jedyne. Poznaj kilka bardziej oryginalnych pomysłów.

Oferta pozalekcyjnych zajęć w ostatnich latach znacznie się rozszerzyła. Zapewne także w Twoim mieście lub jego okolicy przybyło centrów edukacyjnych, w których zajęcia dla dzieci znacznie wykraczają poza szkolny standard. Są nietuzinkowe, zapewniają świetną zabawę, a przy okazji uczą, i to bardzo skutecznie. Na co się zdecydować? Podpowiadamy.

  1. Park trampolin

Chcesz, by Twoje dziecko rozwinęło zdolności motoryczne, „wyżyło się” fizycznie i emocjonalnie, a przy tym wzmocniło pewność siebie? Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma parku trampolin. To wyjątkowe miejsce, w którym można skakać do woli – w bezpiecznym otoczeniu, w rytm dynamicznej muzyki. Do takich miejsc często można przyjść po prostu, na przykład całą rodziną. Jednak zajęcia prowadzone przez instruktora pozwolą dziecku nauczyć się konkretnych akrobacji, pomogą lepiej funkcjonować w grupie i staną się szansą na wzmocnienie niezależności.

Zajęcia w parku trampolin są odpowiednie już dla dzieci w wieku ok. 4 lat. Są prowadzone najczęściej w grupach wiekowych – tak, by uczestnicy czuli się swobodnie w swoim towarzystwie, a poziom trudności ćwiczeń był dopasowany do ich możliwości fizycznych.

  1. Zajęcia artystyczne – ceramika, a może musical?

Kreatywność to bardzo ważna umiejętność, która znacznie ułatwia rozwiązywanie problemów – także w dorosłym życiu. Jak nauczyć się myśleć poza schematami? Pomogą w tym różnego rodzaju zajęcia artystyczne. Możesz wybrać nie tylko lekcje gry na pianinie czy śpiewu. W muzycznym uniwersum ciekawą propozycją mogą okazać się zajęcia sceniczne w formie zabawy w musical. Są organizowane m.in. przez ośrodki kultury czy teatry muzyczne i przeznaczone dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz nastolatków. Umożliwiają wszechstronny rozwój – także motoryczny i społeczny.

Jeśli nie muzyka, to może zajęcia nastawione na rozwój zdolności manualnych i koncentrację, takie jak warsztaty ceramiczne? Rzeźbienie w glinie pomoże lepiej zrozumieć otaczający dziecko świat oraz popuścić wodze fantazji.

  1. Warsztaty LEGO®

Klocki LEGO® zna cały świat. I Ty zapewne lubiłeś się nimi bawić. A co, gdyby układanie misternych konstrukcji można było połączyć z poszerzaniem wiedzy, np. z zakresu fizyki, historii, architektury, przyrody, geografii, nauk o Ziemi czy mechaniki? Teraz to możliwe. Warsztatowe zajęcia dla dzieci z LEGO®, prowadzone m.in. przez centra Edukido, są przeznaczone już dla 3-4 latków. Pomagają odpowiedzieć na nieustanne zadawane przez najmłodszych pytania, stymulują logiczne myślenie, wyzwalają kreatywność i wspierają koordynację motoryczną. Co zaś najważniejsze – są dla najmłodszych doskonałą zabawą, do której z chęcią wracają.

Oferta zajęć dla dzieci poszerza się z roku na rok. Warto więc poszukać ciekawych inspiracji i ubogacić czas wolny swojej pociechy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here