Dania obiadowe dla dzieci

0
1612

Nie jest łatwo zachęcić dziecko do jedzenia obiadów. Skąd się to bierze? W wielu przypadkach jest to wina rodziców. Kiedy dziecko było małe nie przyzwyczaili go do jedzenia regularnych posiłków? Jeśli dziecko od małego je zupkę, drugie danie, do tego surówki to później nie jest to dla niego nic dziwnego. Wielu rodziców zamiast dać dziecku pożywny obiad daje frytki albo czekoladki.

Niestety, ale to, co złe dziecko wchłania w każdych ilościach, ale również wyrabia sobie nawyki żywieniowe. To, dlatego naszym zadaniem od samego początku jest nauczenie dziecka jedzenia obiadów. Później już się to nie uda i dziecko długie lata będzie miało z tym problemy. Dania obiadowe powinny być gotowane tak żeby nie zawierały zbyt wielu przypraw. Im mniej chemii tym lepiej dla dziecka, dlatego trzeba zastanowić się jak to zrobić.

Na początek można gotować zupkę bez przyprawiania. Odlewamy dziecku zupę, a sobie doprawiamy tak jak trzeba. Dziecko nie musi jeść słonego czy ostrego. Na to przyjdzie jeszcze czas. Jeśli nasze dziecko nie chce jeść to trzeba je jakoś zachęcać. Rodzice często wybierają specjalny makaron w kształcie literek albo zwierzątek. Na jednych to działa, a na innych nie. Trzeba kupić, ugotować i się przekonać jak to wygląda. Dwudaniowe danie to coś, co przyda się dziecku. Dziecko uczy się przy okazji tego jak jemy widelcem i nożem. To się przydaje w przyszłości, bo nie będzie się bało jeść w restauracji jak to ma wiele osób.

Najlepsze obiady

Obiady można wykupić dziecku w szkole, ale nie zawsze dziecko chce je jeść. Ich, jakość bywa też bardzo różna, a zatem trzeba będzie najpierw to sprawdzić, a wtedy przekonamy się jak to wygląda. Pamiętajmy o tym, że jeśli sami gotujemy obiad to dziecku musi to smakować. Wkładamy w to trochę serca, a wtedy dziecko na pewno chętniej będzie jadło. Dziecko z biegiem czasu wyrobi sobie gust kulinarny.

To oznacza, że nasza zupa pomidorowa, którą my tak uwielbiamy dziecku smakować nie musi. Nie zmuszamy dziecka do niczego, bo to nie ma sensu. To może tylko pogłębić jego niechęć do jedzenia obiadów. Dobrze przygotowany obiad to taki gdzie będzie w zupie marchewka, którą dziecko zje. Drugie danie to ziemniaki, mięsko i oczywiście surówka. Najlepiej żebyśmy mogli sami surówkę zrobić, bo wtedy wiemy, że nie zawiera żadnej chemii. Dziecko będzie wtedy o wiele chętniej jadło obiady, a my możemy być wtedy bardzo zadowoleni, ponieważ jako rodzice zrobiliśmy wszystko żeby je do tego zachęcić. Niestety nie wszyscy mają do tego takie podejście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here