Foteliki samochodowe, które realnie gwarantują bezpieczeństwo dziecku

0
1867
Foteliki samochodowe, które realnie gwarantują bezpieczeństwo dziecku

Fotelik samochodowy dla dziecka ma zapewnić mu bezpieczeństwo i ochronę w trakcie jazdy. Dlatego jego wybór jest tak ważny. Warto tutaj zauważyć, że przy wyborze nie należy kierować się oszczędnością, czy też ceną, ale najbardziej zwracać uwagę na jakość. Zakup w supermarkecie nie jest najlepszym rozwiązaniem, podobnie, jak odkupienie używanego modelu.

Fotelik samochodowy 15-36 kg – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Fotelik samochodowy 15-36 dedykowany jest dla dzieci , które ważą minimum 15 kg. Zazwyczaj są to dzieci około 3 letnie. Jak wiadomo w tym wieku są one bardzo ruchliwe i ciekawskie, zatem fotelik samochodowy dla dziecka powinien zapewnić zarówno bezpieczną jazdę, ale również komfort. Na samym początku należy sprawdzić, czy model posiada wymagane przez Unie Europejską i Polskę certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo łatwo sprawdzić, czy dany model spełnia te wyśrubowane standardy. Otóż istotne znaczenie ma fakt, czy posiada on pomarańczowe etykiety, gdzie wszystko dokładnie jest wypisane. Przede wszystkim trzeba zwrócić także uwagę na standard i-size, który zapewnia dodatkową ochronę głowy i szyi. Jeżeli fotelik samochodowy dla dziecka oznaczony jest numerami R44-01 lub 02, to absolutnie nie należy ich kupować, niezależnie jak niską cenę będą miały.

Fotelik samochodowy 15-36 kg – jakie zapięcie wybrać?

Fotelik samochodowy dla dziecka pomiędzy 15-36 kg może być przypinany pasami samochodowymi. Istotne znaczenie ma oczywiście sposób przypięcia. Otóż, aby gwarantować, jak największe bezpieczeństwo należy przypiąć dziecko tak, aby pas przechodzić przez jego ramię oraz bioderka. Fotelik samochodowy dla dziecka może mieć także system Isofix. Składa się on z dwóch uchwytów, które znajdują się między siedziskiem, a oparciem fotela, zatem gwarantuje mocniejsze i pewniejsze przymocowanie. Dlatego jeżeli jest taka możliwość, to zdecydowanie lepiej wybierać fotelik samochodowy z system Isofix. Jego montaż jest też łatwiejszy i tak naprawdę nie można popełnić błędu, co często zdarza się, jeżeli chcemy przypiąć zwykły fotelik do pasów.

Fotelik samochodowy dla dziecka pomiędzy 15-36 kg – test ADEC

Oczywiście przy wyborze fotelika samochodowego dla dziecka należy zwrócić uwagę na fakt, jak wypadł on w niezależnych testach ADEC. Przede wszystkim sprawdza się w nich zarówno reakcję na uderzenie, jak i poddaje analizie materiał, z którego został on wykonany. Istotne znaczenie ma crash test. Jest to test zderzeniowy, zarówno zderzenia czołowego, jak i bocznego. Wykorzystywany jest specjalny manekin, który ma zamontowane specjalne czujniki, w miejscach potencjalnie narażonych na największe niebezpieczeństwo. Takie normy ADEC są zdecydowanie bardziej radykalne, niż normy, które wystarczy spełnić. ADEC to także analiza materiału i sprawdzenie czy nie zawiera on szkodliwych dla zdrowia ftalanów, czy też innych niebezpiecznych substancji.

Fotelik samochodowy dla dziecka pomiędzy 15-36 kg – wygoda też jest ważna

Zatem, kiedy już znajdziemy odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka, który otrzymał bardzo wysoką ocenę w testach ADEC, to powinniśmy jeszcze dokładnie sprawdzić, czy posiada on system ochrony bocznej, który amortyzuje uderzenie, w razie uderzenia bocznego. Warto dodatkowo zadbać o wygodę dziecka, zatem znaleźć model odpowiednio szeroki, oczywiście z wysuwanym zagłówkiem. Ważne, aby posiadał również regulowany kąt nachylenia, aby dziecko mogło przyjąć wygodną pozycję oraz w nim swobodnie zasnąć. Na samym końcu trzeba zwrócić uwagę na materiał, nie powinien on dziecka uwierać, ale powinien pozwalać skórze oddychać. Zaletą niewątpliwie byłaby ściągana tapicerka, którą można łatwo wyprać, bo jak wiadomo dzieci w tym wieku brudzą się szybko, a dodatkowo brudzą wszystko wokół siebie.

Fotelik samochodowy 15-36 kg dla dziecka powinien spełniać wszystkie normy jakości bezpieczeństwa, zatem należy dokładnie zastanowić się nad zakupem, bo przecież zdrowie i życie dziecka jest najważniejsze. Świetnym i bezpiecznym modelem jest Fotelik iZi Flex Fix i-Size, który spełnia najostrzejsze normy bezpieczeństwa, a dodatkowo zapewnia pełną ergonomię i wygodę. Dodatkowo posiada jeszcze modułowy system ochrony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here