Jakie zajęcia dodatkowe warto wybrać dla przedszkolaka?

0
1554
Jakie zajęcia dodatkowe warto wybrać dla przedszkolaka?

Szeroki wybór różnorodnych zajęć dodatkowych może namieszać w głowie. Na co warto się zdecydować wtedy, gdy poszukujemy ciekawych pomysłów na zajęcie wolnego czasu u przedszkolaka?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci niosą ze sobą wiele korzyści. Pomagają maluchom w ogólnym rozwoju, okrywają indywidualne talenty i predyspozycje, wspomagają komunikację i uczą interakcji z otoczeniem.

W domach kultury, bibliotekach, teatrach oraz w wielu innych placówkach można przebierać w różnych zajęciach dodatkowych – także tych skierowanych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, czyli w wieku przedszkolnym. Co warto wtedy wybrać?

Dzieci w wieku przedszkolnym zyskają najwięcej na zajęciach ogólnorozwojowych, które wszechstronnie stymulują zarówno ich rozwój motoryczny, jak również umysłowy.

Dla przedszkolaków najlepsze zajęcia dodatkowe to:

  • zajęcia ruchowe, na przykład taniec, pływanie
  • zajęcia artystyczne, na przykład warsztaty plastyczne, warsztaty teatralne czy warsztaty muzyczne dla dzieci
  • zajęcia poznawcze, w tym nauka języków obcych, nauka obsługi komputera, różnych czynności technicznych

Dzięki uczestnictwu w tych właśnie zajęciach możliwe jest również odkrycie zdolności i talentów dziecka, które mogą być następnie rozwijane w obranym kierunku.

Oczywiście, przy doborze zajęć dodatkowych dla dziecka należy pamiętać o tym, aby wziąć również pod uwagę jego indywidualne preferencje. Przykładowo, jeśli maluchowi spodobała się wizyta w teatrze albo chciałby zostać aktorem, dobrym wyborem będą warsztaty teatralne. Z kolei wtedy, gdy dziecko lubi słuchać muzyki oraz trać na instrumentach, strzałem w dziesiątkę będą warsztaty muzyczne dla dzieci Warszawa jest jednym z wielu miast, w których są one dostępne w różnych placówkach.

Z aktualną ofertą warsztatów i innych zajęć dodatkowych przeznaczonych dla przedszkolaków można zapoznać się już teraz przez internet na stronach internetowych ich organizatorów. W zależności od wybranej oferty koszt uczestnictwa w zajęciach waha się od około 10 do nawet 50 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here