Jak udekorować stół na Komunię Świętą?

0
3688
Jak udekorować stół na Komunię Świętą?

Komunia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Jeżeli przyjęcie z tej okazji organizujemy w domu, warto zadbać o stosowne udekorowanie stołu tak, by podkreślał on rangę tej uroczystości.

Obrus

W przypadku komunijnego stołu najlepiej sprawdzi się tradycyjny, gładki, lniany, dobrze wykrochmalony i idealnie wyprasowany obrus. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdecydować się na jego koronkową albo żakardową wersję lub nowoczesne rozwiązanie, jakim jest obrus drukowany metodą sitodruku. Jeśli chodzi o kolorystykę, warto postawić na ponadczasową biel lub delikatny odcień ecru.

Dekoracje

Na stole umieścić możemy niewielkie bukiety wykonane z białych, budzących skojarzenia z komunią kwiatów takich, jak rumianki, stokrotki czy margerytki. Dobrze komponować będą się one z kwiatami błękitnymi (to kolor z flagi maryjnej) lub żółtymi (jest to barwa znajdująca się na fladze watykańskiej). Bukiety nie powinny być duże – w przeciwnym wypadku będą zasłaniały gości, utrudniając rozmowę i serwowanie potraw.

Na stole warto umieścić śnieżnobiałe, materiałowe serwetki z motywem hostii lub innym symbolem kojarzącym się z komunią.

Inny sposób na efektowną dekorację stołu to przypięcie do obrusa broszek z prawdziwymi kwiatami lub przełożenie przez stół pasa miękkiego, białego tiulu, przewiązanego co kilka centymetrów pasmanteryjną taśmą z margerytkami lub stokrotkami lub źdźbłami traw.

Bardzo ciekawie prezentować będą się również specjalne pływające świeczki umieszczone w ozdobnym, przezroczystym naczyniu wypełnionym wodą. Wrzucić do niego możemy także łebki stokrotek czy płatki bratków lub chabrów.

Pokusić możemy się także o ustawienie na stole kieliszków do wina i wypełnienie ich kolorowym piaskiem oraz dekoracyjnymi kamykami. Nóżki naczyń możemy natomiast przewiązać źdźbłami traw.

Bogaty wybór gotowych, eleganckich dekoracji na komunijny stół znajdziemy na stronie: https://sakramento.pl/pl/c/OZDOBY-STOLU/30/5

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here