Kolorowanki dla dzieci

0
1429
kolorowanki dla dzieci

Rodzice małych dzieci bardzo często zachodzą w głowę, jak mądrze i interesująco zorganizować czas swoim maluchom, którym przecież często zdarzają się momenty nudy. Wiedzą o tym wszyscy rodzice kilkuletnich maluchów – jak często przedszkolaki zakrzykują „mamoooo, nudzi mi się?”. Takie sytuacje są wręcz na porządku dziennym. I nie ma się co dziwić – dzieci w tym wieku charakteryzują się ogromnym zapotrzebowaniem na stymulację.

Trzeba więc poświęcać im dużo czasu, bawić się z nimi, proponować nowe zabawy, by cały czas miały kreatywne, rozwijające zajęcie, które pomoże im w prawidłowym rozwoju oraz nabywaniu nowych umiejętności i wiedzy. Jakie mogą to być zajęcia i zabawy? Cóż, możliwości są tysiące. Niestety jednak wielu rodziców nie potrafi ich wymyślić – choć mają oni ku temu możliwości i podstawy. Dlatego też podpowiadamy rodzicom kilkulatków, jak mądrze zorganizować czas swoim pociechom, by jednocześnie był to dla nich czas pełen zabawy oraz rozwijających aktywności!

1. Kolorowanki dla dzieci

kredki i kolorowanki dla dzieci

Jak doskonale wiadomo, każdy człowiek odznacza się nieco innym temperamentem – jest tak zarówno w przypadku dorosłych, jak i rzecz jasna dzieci. Dzieci również różnią się między sobą temperamentem oraz zamiłowaniem do aktywności fizyczno-ruchowej. Jedne dzieci będą więc uwielbiał zabawy na świeżym powietrzu oraz ruch, zaś inne będą nieco spokojniejsze i więcej radości przysporzy im oddanie się, przykładowo, rysowaniu lub kolorowaniu kolorowanek, czy chociażby składaniu wymyślnych konstrukcji z klocków.

Wyżej wspomniane zajęcia posiadają mnóstwo zalet – rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka, a także ich zdolności manualne – dla kilkulatka pomalowanie kolorowanki bez wyjeżdżania za linie jest przecież ogromnym wyzwaniem! Dlatego też w trakcie malowania uczy się on kontroli nad swoim ciałem, precyzji oraz nabiera przydatnych w życiu zdolności manualnych. Jeśli wypracuje je już teraz (a właśnie teraz jest ku temu odpowiedni moment!), to może się okazać, że w przyszłości jego pasją stanie się plastyka, która wymaga przecież wysokiej sprawności manualnej.

Kolorowanki dla dzieci dostępne są niemalże w każdym kiosku czy księgarni i kosztują kilka złotych, dlatego też z całą pewnością nie jest to wydatek duży i niemalże każdy może sobie na niego pozwolić. Dla wielu rodziców problematyczne jest jednak co innego – aby zakupić w księgarni kolorowankę trzeba przecież bowiem wyjść z domu, udać się do wspomnianej księgarni i poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniej książeczki. A przecież tak wielu rodziców w dzisiejszych czasach uskarża się na brak czasu! Wtedy warto sięgnąć po nieco inne rozwiązanie – mnóstwo kolorowanek można również znaleźć w internecie.

Dostępne są one za darmo, w tysiącach wzorów. Wystarczy jedynie pobrać interesujący nasze dziecko obrazek, a następnie go wydrukować. I gotowe! Bez wyprawy do księgarni, bez godzin spędzonych na poszukiwaniu. Drukujemy dokładnie taką kolorowankę, z jakiej ucieszy się nasze dziecko i dajemy mu ją do pokolorowania. Następnie możemy wszystkie te kartki zebrać i włożyć do teczki, by nie „produkować” bałaganu i trzymać wszystko w jednym miejscu.

kolorowanki

2. Zabawy z piłką

Latem świetnym rozwiązaniem są zabawy na świeżym powietrzu. Nie ma się co oszukiwać – przedszkolaki potrzebują mnóstwo ruchu i wynika to po prostu z cech rozwojowych. Mają one mnóstwo energii, którą muszą spożytkować właśnie na ruch fizyczny. I nie ma w tym rzecz jasna nic złego ani dziwnego! Trzeba jednak sprostać tym wymaganiom i zapewnić dziecku taką ilość aktywności fizycznej, jakiej ono potrzebuje. Najlepszym rozwiązaniem jest nie tylko zorganizowanie dziecku zabawy, ale i wzięcie w niej udziału razem w nim.

Wielu rodziców nawet nie zdaje sobie sprawy, ile radości przysporzy to takiemu maluchowi! Gwarantujemy, że dosłownie nie będzie się on posiadał z radości z racji tego, iż mama czy tata zdecydowali się razem z nim zagrać w piłkę! Dzieci potrzebują swoich rodziców. Niestety jednak, bardzo wielu młodych rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy i poświęca dziecku zbyt mało czasu. Pogrążeni w swoich własnych obowiązkach zajmują się jedynie pracą, zapominając przy tym o swoich pociechach.

Dlatego też warto pomyśleć o tym, by poświęcać swoim maluchom więcej czasu. Idealną ku temu okazją jest szczególnie lato, kiedy to temperatura za oknem jest najwyższa w ciągu całego roku, dzięki czemu chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Warto wtedy sięgnąć po piłkę i zaangażować maluchy do wspólnej zabawy. Gra w piłkę nożną? Rzucanie do siebie piłką? Każda wersja jest dobra. Ważne jest tylko to, by poświęcić dziecku swój czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here