Minky – idealna tkanina dla najmłodszych

0
1427

Choć określenie Minky można spotkać coraz częściej, wciąż niewiele osób wie co to dokładnie oznacza. Tkanina minky, bądź też polar minky, to wyrób sztuczny. Dlaczego jednak tak doskonale sprawdza się wśród najmłodszych? Wszystko za sprawą tego, iż jest to przede wszystkim tkanina niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Poza tym ma właściwości oddychające, które w przypadku maluchów są nieocenione. Taka tkanina także szybko schnie i jest elastyczna. Ma zatem wszelkie właściwości zapewniające właściwy komfort oraz ochronę najmłodszym.

Oryginalne Minky

Oryginalna tkanina jest produkowana tylko i wyłącznie przez jedną fabrykę na całym świecie, a mianowicie przez Shannon Fabrics znajdującą się w Stanach Zjednoczonych. Do jej produkcji wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie, dzięki którym uzyskuje się możliwie jak najcieńsze włókna poliestrowe. Są one znacznie cieńsze niż włókna bawełniane czy też wełniane. Najpopularniejszym wzorem minky, są zdecydowanie popularne „kropeczki”, które fachowo noszą nazwę Cuddle Dimple.

Produkty z Minky

Materiał minky jest wykorzystywany przede wszystkim dla szycia kocyków minky, poduszek czy też kołderek. Są to zatem produkty przeznaczone dla najmłodszych, jednak nie tylko. Tkanina minky jest ceniona również wśród dorosłych, którzy lubią spędzać czas pod wygodnymi oraz ciepłymi kocami. Na jaką porę roku minky nadaje się najlepiej? Tak naprawdę można z tej tkaniny korzystać cały rok. Jeśli jest ona oryginalna, ponieważ na rynku pojawiają się niestety również podróbki, zapewnia ciepło jakiego dzieci potrzebują zimą.

Nie trzeba dodatkowych kocyków i kołderek, by dziecko naprawdę mogło komfortowo wyspać się w najchłodniejszy dzień. Latem jednak pomimo swoich właściwości „grzejących”, minky także rewelacyjnie się sprawdza. Jest to bowiem materiał przewiewny, dlatego dziecko może pod nim przebywać i się nie pocić. Minky posiada zatem wiele cech, które sprawiają, iż rodzice chętnie kupują rzeczy z niej wykonane. Jednak przed zakupem warto upewnić się, iż materiał naprawdę pochodzi z oryginalnej fabryki.

Więcej na temat minky przeczytać można na https://ewox.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here