Badminton – gra dla dzieci

0
2607
kometka

Badminton, zwany również kometką, to jedna z bardziej popularnych gier, jakie dzieci chętnie praktykują na świeżym powietrzu podczas letnich miesięcy. Wszystkie dzieci bez względu na wiek kochają zabawę. Nawet umiarkowany ruch na świeżym powietrzu jest formą aktywności, która skutkuje samymi korzyściami.

Dotleniony organizm dziecka funkcjonuje dużo lepiej, uaktywniają się ośrodki w mózgu odpowiedzialne za kreatywność, wyobraźnię. Na twarzy pojawia się uśmiech.
Dodatkowo zabawa dzieci na świeżym powietrzu podnosi ich odporność na infekcje.

Akcesoria do badmintona

Do nieskomplikowanej gry w badmintona niezbędne są konkretne akcesoria. Gracze wyposażeni są w specjalne rakietki: owalne, wypełnione siatką paletki, przymocowane do około półmetrowego uchwytu. Ich zadaniem jest odbijanie lotki, która zbudowana jest z tworzywa sztucznego lub wykonaną z prawidłowo związanych piórek.

Ideą gry jest to, aby lotka stale znajdowała się w powietrzu, nie spadła na powierzchnię. Przemieszczając się od jednego gracza do drugiego, unosząc się w górę po kontakcie z rakietką. Gra wymaga od graczy pewnej zwinności i sprytu. Należy się skupić na tym, by utrudnić przeciwnikowi odbicie lotki i tym samym zdobyć punkt w rozgrywce.
Gra, wzbogacona o element rywalizacji, przybiera cechy dyscypliny sportowej.

Badminton - gra dla dzieci

W jakim wieku można zacząć grać w badmintona?

Nie ma jednej odpowiedzi, jeżeli chodzi o idealny moment na rozpoczęcie nauki gry w badmintona. Jeżeli rodzice biorą pod uwagę, że dziecko być może zacznie trenować na poziomie klubowym to najlepszym wiekiem na start jest okres 6-8 lat.

Jednak nie wszyscy muszą zostać zawodowcami, czy też mistrzami tego sportu. Znacznie większa grupa osób uprawia ten sport rekreacyjnie, w takim przypadku można rozpocząć treningi w każdym wieku.

Zalety badmintona zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zdecydowało się wprowadzić badmintona do ram programowych zajęć wychowania fizycznego w kilku województwach. Badminton dla dzieci jest bardzo wszechstronny i ogólnorozwojowy.

Przeczytaj też: Hulajnoga dla dziecka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here