Modele do składania dla początkujących

0
1086
Modele do składania dla poczatkujących

Modelarstwo to doskonałe hobby dla młodych osób jak również starszych osób. Nie ma chyba takiej osoby, która nie zetknęłaby się z taką formą spędzania czasu. Jest to niezwykle relaksujące zajęcie uczące cierpliwości i dokładności. Pomaga oderwać się od codzienności i skupić myśli na czymś innym niż pracą. Dzięki modelarstwu można również poznać historię budując modele samolotów czy też pojazdów bojowych. Tego typu hobby poszerza horyzonty w bardzo atrakcyjny sposób.

Wdrażamy dziecko do modelarstwa

Dziecko w wieku 10 lat można już stopniowo wdrażać w świat miniaturowych modeli.  Rozpoczynając przygodę z modelarstwem najlepiej jest rozpocząć od prostych modeli, które z łatwością można złożyć bez potrzeby wykorzystania specjalnych narzędzi. Wybór pierwszego modelu jest dosyć istotny ponieważ to jego zapamiętamy najlepiej. Z tego względu nie może być bardzo skomplikowany aby nie zrazić dziecka. Pierwsze składanie modelu najlepiej potraktować jako dobrą zabawę.

Na forach internetowych można odnaleźć całkiem sporo porad, które modele będą najbardziej odpowiednie dla poczatkującego modelarza. Najczęściej bardziej doświadczeni fachowcy polecają modele które są dobrze spasowane, posiadają dokładne instrukcje raz podstawowe narzędzia, które powinny umożliwić złożenie modelu. Bardzo ważna jest także cena. Niekiedy te najlepsze modele sporo kosztują. Nie jest to jednak reguła i czasem można tanio zakupić model na przykład w sklepie online Revel.com.pl.

Dobrą radą jest również wybranie taniego modelu ponieważ zazwyczaj poziom skomplikowania idzie w parze z ceną. Im bardziej drogi zestaw tym będziemy mieli większy problem z jego poskładaniem.

Budujemy plastikowy model

Nie ważne czy wybraliśmy model z papieru czy też plastikowy, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania powinniśmy dokładnie przestudiować instrukcję montażu. Jest ona bardzo często w języku angielskim jednak dzięki dużej liczbie obrazków możemy wszystko wykonać bez znajomości języków obcych. Zazwyczaj każdy element posiada odpowiednie oznaczenie, które ma swoje odwzorowanie w ramkach z odpowiednimi częściami. Ponadto podczas sklejania posiadamy instrukcje od sposobu malowania poszczególnych elementów. Większość można pomalować na samym końcu ale niektóre wymagają tej czynności już na etapie sklejania. Są to na przykład kokpity samolotów i kabiny samochodów.

Kiedy już złożymy nasz pierwszy model możemy przystąpić do trudniejszych zestawów aby nadal prężnie rozwijać swoje umiejętności. Coraz bardziej skomplikowane konstrukcje przysporzą sporo wyzwań oraz atrakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here