Zabawki do kąpieli dla dzieci

0
985
zabawki do kąpieli dla dzieci
fot. pixabay.com

Dzieci bardzo lubią bawić się w kąpieli. Dlatego bardzo ważnym jest, aby zapewnić im odpowiednie zabawki, które po kontakcie z wodą nie ulegną uszkodzeniu. Zabawy w kąpieli zachęcają dzieci do brania kąpieli! Nawet te, które najbardziej się przed nią wzbraniają.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/zabawki-do-wody-dla-dzieci/

Jakie zabawki do kąpieli dla dziecka?

Istnieje wiele różnych zabawek, którymi dziecko może się bawić w kąpieli. Podstawowymi są gumowe kaczuszki, którymi bawił się chyba każdy z nas.

Dla małych chłopców najlepsze będą również wszelkie okręty lub łodzie podwodne, którymi będą mogli nurkować w odmętach piany i wody. Wówczas chętniej będą brali kąpiel po długiej zabawie na podwórku.

Doskonałym pomysłem są również motorówki, którymi dziecko może sterować pod wodą.

Dziewczynkom z kolei mogą spodobać się wszelkie lalki, odporne na wodę, zwłaszcza te, które są wystylizowane na syrenki. Dodatkowo sprawdzą się różne nakręcane ręcznie wodne zabawki w kształcie zwierzątek, którymi można urządzać wyścigi w kąpieli.

Dla najmłodszych dzieci

Zabawki kąpiele dla młodszych dzieci są teraz naprawdę świetne i wyzwalają w nich kreatywność oraz mają również walory edukacyjne. Młodsze dzieci mogą się pluskać z różnymi matami edukacyjnymi, które są odpowiednio wykonane i nie ulegną zniszczeniu po kontakcie z wodą.

Także istnieje wiele różnych gumowych zabawek, w kształcie zwierzątek czy pojazdów, które młodsze dziecko może do woli zatapiać w wodzie.

Wykorzystaj plażowe akcesoria

Jeśli macie schowane w domowych pieleszach wakacyjne akcesoria dla dzieci, które zabieracie ze sobą przy okazji wypadu nad morze lub nad jezioro, możecie je również wykorzystać w trakcie kąpieli dziecka.

Dmuchana piłka, czy też rękawki do pływania, a nawet okulary do nurkowania mogą sprawić dziecku frajdę w wannie! Możecie namówić dziecko do ćwiczenia nurkowania przed wakacyjnym wyjazdem.

Kąpiel może być fajnym czasem dla dziecka i rodzica, zwłaszcza jeśli nie kojarzy się dziecku ze spływającym do oczu, szczypiącym szamponem, a fajną zabawą. Wykorzystajcie ten wspólny czas i bawcie się różnymi wodnymi zabawkami!

Przeczytaj też: http://www.parotka.pl/wymarzone-lalki-barbie-dla-dziewczynek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here