Zabawki dla dziewczynek

0
1275
zabawki dla dziewczynek

Zabawki to nie tylko gadżety, które spełniają kaprysy dzieci – pełnią one ważną funkcję w rozwoju każdego dziecka, począwszy już od wieku niemowlęcego. Ważne jest to, aby zabawka była dostosowana do możliwości i potrzeb dziecka. Producenci zawsze określają wiek na opakowaniu, co ma zapobiec również ewentualnym wypadkom – niewielkie lub miękkie elementy mogłyby zostać odgryzione i trafić do przełyku dziecka, co stanowi olbrzymie zagrożenie.

Zabawki są przeróżnego rodzaju. Niemowlaki mogą korzystać z grzechotek, kostek interaktywnych, bujaczków czy mat edukacyjnych. Działają one na zmysły, pomagają koordynować ich pracę. W późniejszym wieku świetnie sprawdzają się książeczki dla niemowlaków, sortery, stoliki edukacyjne, jeździki i pchacze. Przedszkolaki chętnie korzystają z gier i zabawek, które pozwalają im bawić się w dom, szkołę czy lekarza. Dzieci uczęszczające do szkoły coraz częściej sięgają po zabawki sportowe, które pozwalają na spożytkowanie energii na boisku czy podwórku.

Zabawki dla dziewczynek i chłopców są coraz bardziej kreatywne

Wykonane są z przeróżnych materiałów – kolorowego plastiku czy drewna. Wiele z nich pozwala na własną twórczość, np. torby do ozdabiania, porcelana do malowania, krosno czy koraliki do tworzenia naszyjników. Zabawki tego typu to nie tylko świetnie spędzony czas, to także nauka nowych umiejętności.

Dziewczynki chętnie również bawią się lalkami – tutaj jest bardzo szeroki wybór. Od wielu lat sprawdza się Barbie, która może nosić wiele różnych ubranek i posiadać wiele gadżetów. Jednak coraz częściej dzieci wybierają lalki szmaciane, które prezentują się niezwykle ciekawie. Niektóre modele lalek skierowane są również dla chłopców, bo jak udowodniono, zabawa lalkami nie jest przeznaczona jedynie do dziewczynek – doskonale wpływa również na rozwój chłopców.

dziewczynka

Od lat sprawdzają się zabawki takie jak bączki, kuchnie, zestawy do zabawy w lekarza, tablice do rysowania, koniki na biegunach czy rowerki biegowe. Producenci wymyślają coraz to nowsze zabawki, jednak klasyczne sprawdzone sposoby zawsze się sprawdzają i warto od nich zacząć. To, co nam dorosłym może się wydawać nudne, dzieci przyjmują z dużą aprobatą – to właśnie nasze pociechy mogą nam powiedzieć, co im się spodoba, my natomiast możemy im podsunąć propozycje.

Osoby dysponujące większą przestrzenią mieszkalną czy ogródkiem przydomowym, mogą zainwestować w zabawki, które przynoszą maluchom dużo frajdy, np. basen z kolorowymi, plastikowymi piłeczkami czy plac zabaw ze zjeżdżalnią i piaskownicą. Jeśli tej przestrzeni nie ma – warto zakupić zabawki, które pozwalają na rozwój ruchowy. Wszelkiego typu gry z piłeczkami czy skakanki pozwolą na długie zabawy na dworze. Instrumenty muzyczne, takie jak flet, bębenek, pianinko czy cymbałki będą rozwijać słuch od najmłodszych lat. Malowanki, wycinkanki i przyklejanki pozwolą na kreatywną pracę, pomysłowość i rozwój manualny.

lalki

Nie wszystkie zabawki skierowane dla chłopców są przeznaczone jedynie dla tej płci – nie ma powodu do obaw, jeśli dziewczynka chce się bawić samochodzikami. Nie warto również zabraniać, gdy chłopiec chce się pobawić lalką. Nie wszystkie produkty skierowane dla dziewczynek muszą mieć również typowo dziewczęcą – różową – szatę graficzną.

Choć oczywiście nie ma nic złego w tym, jeśli nasza pociecha ten kolor wybiera. Rynek zabawek jest tak szeroki, że warto pozwolić dziecku na wybranie tego, co naprawdę mu się podoba lub – w przypadku starszych dzieci – wpisuje się w jego zainteresowania i hobby. Pozwolenie na decydowanie zaprocentuje również w przyszłości – młody człowiek będzie bardziej pewny własnych wyborów i będzie je opierał na własnym doświadczeniu.

Przy wyborze zabawek warto pamiętać o ich bezpieczeństwie. Zabawki wykonywane w Europie, są często bezpieczniejsze od tych chińskich. Cenieni producenci dbają o to, żeby produkty dla dzieci wykonane były z trwałych, nie przynoszących szkody materiałów. Jest to szczególnie ważne w przypadku malutkich dzieci, które większość przedmiotów wkładają do buzi. Plastik powinien być nietoksyczny, pozbawiony formamidu.

Takie zabawki zapewnią nie tylko wspaniałą zabawę, lecz także uspokoją rodziców. Zabawki powinny być kolorowe, działające na zmysły i przynoszące dziecku wiele radości. Nie należy ulegać każdej namowie dziecka, gdyż reklamy silnie oddziałują już na maluchy, lecz warto kierować się dobrem dziecka. Mądre wybory co do zabawek przyniosą wiele korzyści w przyszłości i pomogą rozwinąć swoje umiejętności ruchowe, manualne czy słuchowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here