Bezpieczne dziecko na podwórku, w szkole i mieście

0
1014
Bezpieczne dziecko na podwórku

Każdy rodzic zdaje sobie doskonale sprawę z tego, iż nie jest w stanie chronić swojego dziecka na każdym kroku, to awykonalne. Dziecko bowiem w pojedynkę idzie do szkoły, bawi się z innymi dziećmi na podwórku itp. Nawet podczas zakupów na mieście może zdarzyć się tak, iż dziecko po prostu zniknie nam z oczu. Tymczasem może czyhać na nie wiele niebezpieczeństw. Jak zatem chronić dziecko, jeśli nie zawsze możemy przy nim być?

Jednym ze skutecznych sposobów na ochronę swojej pociechy, jest zakupienie jej zegarka z lokalizatorem GPS Smartsafe. Oczywiście w przypadku nastoletnich dzieci, takie rozwiązanie nie do końca się będzie sprawdzać. Dzieci w tym wieku są już dość odpowiedzialne, ale często buntują się przed taką formą ochrony. Warto zatem w ich przypadku pomyśleć o czymś innym. Natomiast jeśli chodzi o dzieci młodsze, w wieku kilku lat, chodzące do szkoły podstawowej, jak najbardziej można zainwestować dla nich w taki zegarek.

Ma on bardzo niepozorny wygląd, może przypominać standardowy zegarek dziecięcy. Zazwyczaj jest również kolorowy, co nie przykuwa uwagi w momencie zagrożenia. Taki zegarek ma wbudowany GPS. Dzięki połączeniu go z odpowiednią aplikacją, rodzic widzi na swoim telefonie gdzie dokładnie znajduje się jego dziecko. Może zatem sprawdzić czy bezpiecznie dotarło ono do szkoły, czy jest już w domu itp. Taka kontrola pozwala na sprawdzenie bezpieczeństwa dziecka w konkretnych sytuacjach.

Zegarki posiadają również wbudowany telefon. Można wpisać do niego kilka numerów, pod które w razie potrzeby dziecko ma możliwość zadzwonić. Zegarki te umożliwiają zablokowanie połączeń przychodzących od numerów nieznanych. Mogą skontaktować się z nimi tylko i wyłącznie te, które w zegarku zostały zapisane. Taki zegarek ma również guzik SOS. To guzik alarmowy, który dziecko może nacisnąć w sytuacji zagrożenia. Gdy zostanie on wciśnięty, wówczas rodzic otrzymuje na swój telefon powiadomienie dotyczące tego, iż dziecko jest w niebezpieczeństwie. Może zatem natychmiastowo zareagować.

Przeczytaj jeszcze, jaki zegarek z GPS warto wybrać dla dziecka – https://smartsafe.pl/artykuly/zegarek-z-lokalizatorem-gps-dla-dziecka—jaki-wybrac

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here